کدخبر :285251 پرینت
27 شهریور 1402 - 10:43

نزول چهار پله‌ای سرعت اینترنت ثابت ایران و پنج پله ای اینترنت سیار بر اساس جدیدترین گزارش اسپیدتست

بر اساس جدیدترین گزارش اسپیدتست در آمار مربوط به ماه آگوست سال 2023 (مرداد - شهریور 1402) میانه سرعت اینترنت سیار کشور با پنج رتبه نزول در جایگاه 72 قرار دارد و سرعت اینترنت ثابت هم با چهار پله سقوط به رتبه 152 در بین کشورهای دنیا رسیده است.

متن خبر

به گزارش خبرنگار سیتنا، سایت اسپیدتست (www.speedtest.net) سرعت و کیفیت اینترنت همه کشورهای جهان را مورد سنجش قرار می‌دهد و هر ماه میزان افزایش یا کاهش سرعت را با رتبه‌بندی آن‌ها نشان می‌دهد. شیوه کار این سایت اسپیدتست بدین صورت است که برای سنجیدن سرعت اینترنت، با یک سرور انتخاب شده که پیش فرض آن نزدیک‌تر سرور کشورها است، شروع به کار می‌کند. بخش قابل توجهی از اینترنت مصرفی در کشور اینترنت بین‌الملل است اما معیار سنجش این سایت، اینترنت داخلی کشورهاست و به همین دلیل کارشناسان معتقدند داده‌های این سایت نمی‌تواند معیار درستی براس سنجیدن سرعت اینترنت باشد.

این وب‌سایت، برای سنجش رتبه و کیفیت اینترنت در کشورهای جهان، از دو شاخص میانه Median و میانگین Mean استفاده می‌کرد که شاخص «میانگین» همان حد متوسطی است که از یک گروه در نظر می‌گیرند، اما «میانه» نقطه وسط داده‌های آماری است، اما سایت «اسپیدتست» از مدتی قبل اعلام کرده بود در رتبه‌بندی سرعت اینترنت کشورها، دیگر از شاخص «میانگین» استفاده نخواهد کرد و شاخص «میانه» را برای محاسبات خود در نظر می‌گیرد.

جدیدترین داده‌های سایت اسپیدتست که معیار سنجش آن بر اساس اینترنت داخلی کشورها و نه اتصال به اینترنت بین الملل است، نشان می دهد که اکنون در آمار مربوط به ماه آگوست (مرداد - شهریور 1402) بر اساس شاخص «میانه» جایگاه اینترنت سیار کشور با پنج رتبه نزول به 72 و اینترنت ثابت با چهار پله سقوط به رتبه 152 رسیده است.

بر اساس شاخص «میانه»، سرعت دانلود اینترنت ثابت کشور 11.92 مگابیت بر ثانیه، سرعت آپلود 2.53 و میزان تاخیر 28 میلی ثانیه است؛ بر اساس همین شاخص سرعت دانلود (بارگذاری) اینترنت سیار 31.33 مگابیت بر ثانیه، سرعت آپلود 9.78 مگابیت بر ثانیه و میزان تاخیر 30 میلی‌ثانیه است.

[node:title]

انتهای پیام

برچسب ها

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.