کد مطلب: 

285188

سندباکس چیست؟

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد گفت: سندباکس، فرآیند فعالیت کسب‌و‌کارها را به شکل ساده و در عین حال سریعی فراهم می‌کند و شامل مجموعه‌ای از سازوکارهای مقرراتی، فناورانه، تسهیل‌گر و حمایتی به منظور بررسی، ارزیابی و سنجش موضوع مورد درخواست متقاضی است.
سندباکس

به گزارش سرویس وبگردی سیتنا، محمدرضا پاکدل در پاسخ به سوال کاربری در ویراستی که پرسید «سندباکس چیست»، توضیح داد:

سندباکس، نوین‌ترین روش تنظیم‌گری به شمار می‌رود و یکی از اقدامات حمایتی سازمان فناوری اطلاعات ایران از کسب و کارهای فناورانه است.

مجوز سندباکسِ تنظیم‌گریِ سازمان فناوری اطلاعات ایران، فضا و محیطی کنترل شده است که کسب و کارهای نوظهور و فناور با حضور در آن می‌توانند، برای زمانی محدود و با تعداد کاربران معین به فعالیت و ارائه خدمات بپردازند.

در واقع می‌توان گفت، سندباکس، فرآیند فعالیت کسب و کارها را به شکل ساده و در عین حال سریعی فراهم می‌کند. سندباکس یا محیط آزمون بخشیِ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شامل مجموعه‌ای از سازوکارهای مقرراتی، فناورانه، تسهیل‌گر و حمایتی است که به منظور بررسی، ارزیابی و سنجش موضوع مورد درخواست متقاضی و به پیشنهاد کمیته تخصصی، ضمن حفظ شرایط کنترلی مصوب شورای راهبری و در تعامل با کارگروه مدیریت یکپارچه ایجاد می‌شود. در این دستورالعمل، ارکان محیط آزمون در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، شامل شورای راهبری، کمیته تخصصی، کمیته هماهنگی و دبیرخانه است.

سندباکس چیست؟

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2023-09-17 09:41

افزودن دیدگاه جدید