کد مطلب: 

284663

امضای توافق نامه احداث پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها در شهر قزوین

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از امضای توافق نامه اجرای پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها در شهر قزوین همزمان با هفته گرامیداشت دولت خبر داد.
امضای توافق نامه احداث پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها در شهر قزوین

به گزارش سیتنا، در جریان سفر استانی عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و با حضور مهدی روحانی نژاد معاون راهبردی و توسعه بازار رگولاتوری، همزمان با هفته گرامیداشت توافق نامه پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها در شهر قزوین میان شهردار و مجری این طرح امضا شد.

روحانی نژاد معاون رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی که به نمایندگی رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در این مراسم حضور داشت، گفت: در جریان حضور وزیر ارتباطات در شهر قزوین ابتدا یکی از مدارس این شهر به فیبرنوری متصل شد و که سرعت به ثبت رسیده بالاتر از ۹۰۰ مگابیت برثانیه بود.

وی با اشاره به امضای توافق نامه اجرای پروژه فیبرنوری منازل و کسب کارهای شهر قزوین میان شهرداری و مجری این طرح افزود: بر اساس این توافق نامه شهرداری قزوین تفاهم کرد تا بر اساس تعرفه مصوب کمیسیون مجوز حفاری را برای شرکت شاتل به عنوان مجری این طرح صادر کند.

وی افزود: شرکت شاتل هم موظف شد تا برای ایجاد پوشش در کل شهر قزوین اقدام به احداث ۱۵۰ کیلومتر فیبرنوری در این شهر کند.

روحانی نژاد با بیان اینکه شاتل موظف است تا پایان سال ۱۴۰۳ کل شهر قزوین را تحت پوشش قرار دهد، تصریح کرد: البته این شرکت اعلام کرده که در صورت صدور به موقع مجوزها و همکاری شهرداری، می تواند تا پایان امسال تمام شهر قزوین را تحت پوشش فیبرنوری قرار دهد.

معاون رگولاتوری با اشاره بر اهمیت همکاری مدیریت شهری در پیشبرد پروژه FTTx تاکید کرد: اگر شهرداری دیگر شهرها مثل قزوین همکاری کنند، اپراتورها می توانند کار خود را با سرعت انجام دهند تا مردم آن شهر زودتر بتوانند از خدمات پرسرعت فیبرنوری بهره مند شوند و ایجاد شهر هوشمند نیز برای شهرداری ها امکان پذیر می شود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2023-09-02 11:44

افزودن دیدگاه جدید