کد مطلب: 

284467

اختصاص کد کوتاژ وارداتی به فعالان حوزه ارزی در اربعین 1402

با تخصیص کد کوتاژ وارداتی به اپلیکیشن دینارز و سایر شرکت‌های مشابه که در رویداد اربعین به ارائه خدمات ارزی می‌پردازند، موافقت شد و موافقت بانک مرکزی با اعطای کد کوتاژ وارداتی این امکان را برای شرکت‌های فعال در حوزه ارزی فراهم می‌کند که بتوانند دینارهای صادراتی را درعراق به زائرین تحویل دهند.
اختصاص کد کوتاژ وارداتی به فعالان حوزه ارزی در اربعین 1402

به گزارش سیتنا، طی نشستی چالش‌ها و درخواست‌های شرکت‌های فعال در حوزه ارزی اربعین مورد ارزیابی و بررسی قرار گرفت و در نهایت تصمیمات مهمی نیز اتخاذ شد. در این رویداد که دومین دور نشست شرکت‌های پولی و مالی اربعین به شمار می‌رود، دکتر خوانساری، رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، کریمی، معاون بین الملل بانک مرکزی، شادکار، مشاور رئیس بانک مرکزی، چهار شرکت فعال حوزه ارزی در اربعین امسال و برخی مدیران مرتبط با فعالیت‌های ارزی بانک مرکزی حضور داشتند.

اهم درخواست‌های این شرکت‌ها، مبتنی بر اخذ اجازه فعالیت ارزی در کشور عراق با هدف همکاری با شرکت‌های تجاری در این کشور بود. به طوری که تجار ایرانی بتوانند در کشور عراق، ارز را در اختیار شرکت‌های پرداخت‌یاری قرار دهند تا ارز مورد نیاز زائران تامین شود.

اما نشست امروز دستاورد مهمی را نیز به همراه داشت و آن موافقت با تخصیص کد کوتاژ وارداتی به اپلیکیشن دینارز و سایر شرکت‌های مشابهی بود که در رویداد اربعین حسینی به ارائه خدمات ارزی می‌پردازند. موافقت بانک مرکزی با اعطای کد کوتاژ وارداتی این امکان را برای شرکت‌های فعال در حوزه ارزی فراهم می‌کند که بتوانند دینارهای صادراتی را درعراق به زائرین تحویل دهند.

از دیگر موارد مطروحه در این نشست، درخواست شرکت‌ها برای خرید و فروش مجازی ارز و به عبارتی راه‌اندازی صرافی‌های مجازی و نیز ایجاد امکان‌های نوین پرداخت بود که گرچه مورد استقبال مسولان بانک مرکزی قرار گرفت، اما به دلیل کمبود وقت، مقرر شد در برنامه‌های آینده حوزه خدمات ارزی اربعین قرار بگیرد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 5
2023-08-28 11:57

افزودن دیدگاه جدید