کد مطلب: 

278527
نزول پنج پله‌ای سرعت اینترنت همراه و یک پله‌ای سرعت اینترنت ثابت در ایران
جدیدترین داده‌های سایت اسپیدتست نشان می‌دهد که در آمار مربوط به ماه فوریه سال 2023 (بهمن- اسفند 1401) میانه سرعت اینترنت سیار کشور با پنج رتبه نزول به جایگاه ۶۱ و سرعت اینترنت ثابت با یک پله سقوط به رتبه ۱۴۷ در بین کشورهای دنیا رسیده است.
نزول پنج پله‌ای سرعت اینترنت همراه و یک پله‌ای سرعت اینترنت ثابت در ایران

به گزارش خبرنگار سیتنا، سایت اسپیدتست (www.speedtest.net) سرعت و کیفیت اینترنت همه کشورهای جهان را مورد سنجش قرار می‌دهد و هر ماه میزان افزایش یا کاهش سرعت را با رتبه‌بندی آن‌ها نشان می‌دهد. شیوه کار این سایت اسپیدتست بدین صورت است که برای سنجیدن سرعت اینترنت، با یک سرور انتخاب شده که پیش فرض آن نزدیک‌تر سرور کشورها است، شروع به کار می‌کند. بخش قابل توجهی از اینترنت مصرفی در کشور اینترنت بین‌الملل است اما معیار سنجش این سایت، اینترنت داخلی کشورهاست و به همین دلیل کارشناسان معتقدند داده‌های این سایت نمی‌تواند معیار درستی براس سنجیدن سرعت اینترنت باشد.

این وب‌سایت، برای سنجش رتبه و کیفیت اینترنت در کشورهای جهان، از دو شاخص میانه Median و میانگین Mean استفاده می‌کرد که شاخص «میانگین» همان حد متوسطی است که از یک گروه در نظر می‌گیرند، اما «میانه» نقطه وسط داده‌های آماری است، اما سایت «اسپیدتست» از مدتی قبل اعلام کرده بود در رتبه‌بندی سرعت اینترنت کشورها، دیگر از شاخص «میانگین» استفاده نخواهد کرد و شاخص «میانه» را برای محاسبات خود در نظر می‌گیرد.

جدیدترین داده‌های سایت اسپیدتست که معیار سنجش آن بر اساس اینترنت داخلی کشورها و نه اتصال به اینترنت بین الملل است، نشان می دهد که اکنون در آمار مربوط به ماه فوریه (بهمن- اسفند) ۲۰۲۳ میلادی، بر اساس شاخص «میانه» جایگاه اینترنت سیار کشور با پنج رتبه نزول به ۶۱ و اینترنت ثابت با یک پله سقوط به ۱۴۷ رسیده است.

بر اساس شاخص «میانه»، سرعت دانلود اینترنت ثابت کشور 11.27 مگابیت بر ثانیه، سرعت آپلود 1.97 و میزان تاخیر 30 میلی ثانیه است؛ بر اساس همین شاخص سرعت دانلود (بارگذاری) اینترنت سیار 35.03 مگابیت بر ثانیه، سرعت آپلود 10.50 مگابیت بر ثانیه و میزان تاخیر ۲۹ میلی‌ثانیه است.

اینترنت

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2023-03-18 11:21

افزودن دیدگاه جدید