کد مطلب: 

277243
لینک جعلی ثبت‌نام سهام عدالت مشکل ساز شد
رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی گفت: کلاهبرداری که با ارسال لینک جعلی ثبت‌نام سهام عدالت از طریق یکی از شبکه‌های اجتماعی اقدام به خالی کردن حساب بانکی یکی از کاربران کرده بود با پیگیری به موقع کارشناسان پلیس فتا ناکام ماند.
سهام عدالت

به گزارش سیتنا، سرهنگ محسن محمودی اظهار داشت: با مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا استان و ارائه شکوائیه خود با توضیح اینکه پس از کلیک کردن برروی یک لینک جعلی حساب بانکی وی خالی شده است از پلیس فتا درخواست رسیدگی به موضوع را خواستار شد.

وی افزود: در راستای احقاق حق این شهروند بزه دیده و در بررسی های اولیه مشخص گردید که شاکی پیامی با عنوان ثبت نام سهام عدالت در یکی از شبکه های اجتماعی از طرف یکی از دوستانش دریافت می کند و بر روی لینک جعلی کلیک کرده و موجبات خالی شدن حساب بانکی خود می شود.

سرهنگ محمودی در ادامه بیان داشت: قربانی برای اینکه به محتویات ثبت نام سهام عدالت دسترسی پیدا کند پس از وارد شدن به لینک ارسالی، جهت پرداخت هزینه ثبت نام اطلاعات بانکی خود را وارد می کند که بلافاصله از حساب بانکی وی مبلغ چهار صد و سی میلیون ریال برداشت صورت می گیرد.

وی تصریح کرد: کارشناسان پلیس فتا به محض دریافت شکوائیه رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند که با بررسی های فنی و تخصصی اقدام به جمع آوری سرنخ هایی از مبالغ کلاهبرداری شده نموده و اقدامات قضائی لازم پیرامون موضوع صورت گرفت.

این مقام انتظامی در ادامه از بازگرداندن مبلغ کلاهبرداری شده به حساب شاکی خبر داد و گفت: خوشبختانه با تلاش و پیگیری های دقیق و همچنین اقدام به موقع و سریع کارشناسان پلیس فتا و پس از هماهنگی با مقام قضائی مبلغ برداشتی به حساب فرد قربانی بازگردانده شد و پرونده جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا ارسال گردید.

وی با بیان اینکه کاربران عزیز نباید روی لینک های جعلی کلیک کنند تاکید کرد: چنانچه افراد پیام‌هایی تحت عنوان سامانه ثنا ،شکایت علیه شما،ثبت نام و یا واریز سود سهام عدالت،برنده شدن جایزه در قرعه کشی و یا هر نوع تبلیغ و محتوایی که با لینک همراه بود دریافت کردند به هیچ عنوان روی این لینک های جعلی کلیک نکرده و در صورتی که پرداخت مبلغی هرچند کم درخواست شده بود پرداخت نکنند، و شهروندان حتما آگاه باشند که تمامی آنها جعلی بوده و به هیچ وجه اقدام به پرداخت وجه ننمایند.

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی به شهروندان و کاربران فضای مجازی توصیه کرد : بر روی پیامک ها و لینک های جعلی ارسال شده تحت هیچ شرایطی کلیک نکرده و در صورتی که با موارد مجرمانه و مشکوک مواجهه شدید مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir  و یا تماس با مرکز فوریتهای سایبری به شماره 096380 گزارش نمائید.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2023-02-08 12:34

دیدگاه‌ها

تصویر Anonymous
این شبکه اجتماعی بله است و همچنان این پیام داره برای دارندگان اپلیکشین بله ارسال می شود. با اینکه من اعلام گزارش نا محتوای مناسب ارسال کردم هیچ اتفاق نیافتاد .
ارسال شده توسط Anonymous در 03 اسفند 01 - 12:50

افزودن دیدگاه جدید