کد مطلب: 

277006
مرکز رشد خصوصی هوشمندسازی صنعت راه اندازی می‌شود
مدیرکل دفتر خدمات کسب و کار وزارت صمت، گفت: تمرکز بر راه اندازی مراکز خدمات هوشمندسازی و توسعه فناوری، راهبری ایجاد مراکز نوآوری صنعت محور در کنار صنایع بزرگ، تشکیل میزهای تبادل فناوری بین پارک ها و صنعت و کمک به شکل دهی مراکز ارایه خدمات کسب وکار، از اولویت های وزارت صمت است.
هوشمندسازی

به گزارش سیتنا به نقل از روابط عمومی وزارت صمت، همزمان با دهه فجر، «امیرحسین اسدی» مدیرکل دفتر خدمات کسب و کار وزارت صمت، ضمن حضور در استان مازندران و تبیین برنامه های وزارت صنعت در حوزه توسعه کسب وکار، به‌همراه مدیران اداره کل صمت استان مازندران از پارک فناوری مازندران بازدید و ضمن گفتگوی صمیمانه با شرکت های فناور و دانش بنیان، در یک نشست تخصصی با مدیران پارک فناوری و مراکز رشد استان شرکت کرد.

اسدی گفت: انقلاب چهارم صنعتی به سرعت در جهان پیاده شده است و همه شواهد از حرکت سریع صنعت به سمت انقلاب پنجم صنعتی خبر می دهد و اگر مدیران وزارت صمت و صاحبان کسب وکار، هرچه زودتر خود را به ابزارها و توانایی های این انقلاب تجهیز نکنند، از قافله شتابان رشد صنعتی دنیا عقب خواهیم افتاد.

وی افزود: بلاکچین، رمز ارزها، هوش مصنوعی، ربات ها، داده های حجیم، واقعیت مجازی و سکوهای مختلف خدمات کسب وکار، با سرعت نقش خود را در صنعت دنیا توسعه می دهند و چاره ای نداریم جز آنکه با همکاری دانشگاه ها، صنایع کوچک و بزرگ، پارک های فناوری و شرکت های دانش بنیان، یک حرکت جدی در مسیر دستیابی به اهداف انقلاب چهارم صنعتی برداریم.

در حاشیه این بازدید، اسدی مدیرکل دفتر خدمات کسب وکار وزارت صمت، با اشاره به اینکه نیاز است تا یک رویکرد جدید در رابطه با ارتباط بین فناوران و صنعت ایجاد شود گفت: یکی از بزرگترین مشکلات شرکتهای فناور در پارک ها، عدم توجه جدی به بازاریابی و فروش است و عدم ارتباط سازنده با صنعت نیز کمی به این دلیل است. اگر بخواهیم بگوییم بین بازار درست و فناوری برای یک شرکت نوپا کدام مهم تر است باید بگوییم فناوری بدون بازار، به جایی نخواهد رسید و دردی از کشور دوا نخواهد کرد. شرکت های تخصصی خدمت بازاریابی و فروش می تواند در پارک ها و مراکز رشد شکل بگیرد و بصورت تخصصی این مسیر را انجام دهد.

وی افزود: اگر بتوانیم در کنار هر شرکت فناور مرکز رشد، یک شرکت توانمند وبزرگ را قرار دهیم؛ اگر سازوکاری ایجاد نماییم تا نظام ارتقای اساتید دانشگاه از مقاله محوری به رفع نیاز صنعت و بعبارتی صنعت محوری تغییر کند؛ اگر بتوانیم کاری کنیم که دانشگاه ها در هر استان دقیقا نیازهای آموزشی و فناوری استان را تامین کنند و صنعت نگران تربیت نیروی کار متخصص نباشد؛ اگر بتوانیم کاری کنیم که پارک های تخصصی در هر استان و مبتنی بر مزیت رقابتی استان ایجاد شود و در این بین، پارک با همکاری صنعت استان و در کنار صنعت ایجاد گردد، کمی فاصله بین فناوری و بازار را کاهش خواهیم داد.

در ادامه این بازدید، از اولین مرکز خدمات تخصصی هوشمندسازی استان که توانسته است نقشی ارزشمند در توسعه هوشمندسازی صنعت با اولویت مصرف انرژی به عمل آورد بازدید بعمل آمد و مقدمات راه اندازی مرکز رشد خصوصی هوشمندسازی در استان کلید خورد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 3
2023-02-01 14:32

افزودن دیدگاه جدید