کد مطلب: 

274969
همه شهرهای استان ایلام تحت پوشش شبکه فیبرنوری قرار می‌گیرند
سرپرست اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام گفت: استان ایلام دارای 378 روستای بالای بیست خانوار است و تاکنون ۳۴۴ روستا تحت پوشش فیبرنوری قرار گرفته‌اند و تا پایان سال آینده همه روستاها تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار می‌گیرند.
علی کریمی

به گزارش سیتنا، علی کریمی با اشاره به طرح ملی ایجاد 20 میلیون پورت پوشش فیبرنوری در سراسر کشور گفت: در استان ایلام با هماهنگی استانداری و شرکت سرمایه گذاری «های وب»، پروژه احداث فیبرنوری با 300 نیرو از هفته اول مهر کار آغاز شد.

وی افزود: با شروع این پروژه در استان ایلام، 130 کیلومتر از نظر ساختار حفاری شده است و 220 کیلومتر نیز کابل دیواری احداث شده که می توان گفت در مجموع 350 کیلومتر کابل در 27 شهر ایلام کشیده شده است.

سرپرست اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام با اعلام اینکه پروژه فیبرنوری این استان در دهه فجر افتتاح می شود، خاطرنشان کرد: برنامه لازم برای واگذاری اینترنت پر سرعت برای همه شهرهای استان ادامه دارد و تحول خوبی در سطح دیتا شاهد هستیم امیدوارم در سایر استانها نیز این موضوع پیگیری شود و این آمادگی را داریم که تجارب خود را در اختیار دیگر استان ها قرار دهیم.

وی با بیان اینکه ایلام از نظر شاخص های ارتباطات و فناوری اطلاعات (IDI) در رتبه 17 در میان دیگر استان ها قرار دارد، افزود: استان ایلام دارای 378 روستای بالای بیست خانوار هستیم و تاکنون ۳۴۴ روستا تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار گرفته اند و تا پایان سال آینده همه روستاها تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار می‌گیرند.

کریمی با اشاره به موانع موجود در بحث توسعه ارتباطات روستایی این استان خاطرنشان کرد: عمده مشکل موجود در توسعه ارتباطات استان ایلام، کوهستانی بودن و صعب العبور بودن برخی مناطق است که در مواقعی برای پوشش، مجبور به ایجاد چندین سایت هستیم.

بنابه این گزارش، مطابق طرح ملی ایجاد پوشش سراسری فیبرنوری خانگی و کسب و کارها در کشور، باید پنج میلیون پورت در سال جاری، هفت میلیون پورت در سال آینده و هشت میلیون پورت در سال 1403 ایجاد شود تا در مجموع 20 میلیون پورت تا پایان کار وزارت ارتباطات در دولت سیزدهم به شبکه فیبرنوری اضافه شود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 5
2022-12-07 10:18

افزودن دیدگاه جدید