کد مطلب: 

274692
بازار ارزهای دیجیتال تحت تاثیر ناآرامی‌های چین
ناآرامی‌های چین، بازار جهانی و ارزهای دیجیتال را به وحشت انداخته، در این میان قیمت بیت‌کوین سه درصد کاهش یافته است و دیگر آلت‌کوین‌ها بین چهار تا هشت درصد افت شدیدتر را تجربه می‌کنند.
بازار ارزهای دیجیتال تحت تاثیر ناآرامی‌های چین

به گزارش سیتنا، اعتراضات گسترده در سراسر چین طی بحبوحه محدودیت‌های سختگیرانه کووید-۱۹ این کشور به راه افتاده است. روز دوشنبه (۲۸ نوامبر)، بازارهای جهانی با افزایش نگرانی سرمایه‌گذاران تحت فشار قرار گرفتند؛ این تأثیر در فضای کریپتو با کاهش سه درصدی بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته برجسته است.

بزرگترین بیت‌کوین رمزنگاری شده جهان تقریباً سه درصد کاهش یافت و در سطح ۱۶هزار و 220 دلار معامله شد. از سوی دیگر، آلت‌کوین‌هایی مانند اتریوم  (ETH)، بایننس، ریپل و غیره همگی چهار تا هشت درصد کاهش یافته‌اند.

ناآرامی‌های اخیر در چین ممکن است آسیب‌پذیری بازارهای کریپتو را فرصت تلقی کند که قبلاً با فروپاشی صرافی اف تی ایکس (FTX) در این ماه لرزیدند. طی ماه گذشته، بیت‌کوین و  ارزهای دیجیتال ۲۰ درصد کاهش یافته است. کاهش امروز در بازار کریپتو به دنبال اصلاح سهام آسیایی و معاملات آتی سهام ایالات‌متحده است.

کاترینا ال، اقتصاددان ارشد شرکت مودیز گفت: «یکی از خطرات چین این است که سیاست مداوم پکن برای محدود کردن تحرک کووید-صفر مانعی برای تثبیت تقاضای داخلی است».

همانطور که گفته شد بیت‌کوین در ماه نوامبر ۲۰ درصد کاهش یافته که این بدترین عملکرد ماهانه دارایی‌ها از ژوئن ۲۰۲۲ بوده همچنین بدترین ماه نوامبر برای بیت‌کوین را ثبت کرده است. این نگرانی عامل سقوط بزرگ دیگر است که می‌تواند منجر به سقوط بیت‌کوین تا ۵۰۰۰ دلار شود.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۸۱۹.۵۷ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۲.۶۱ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۳۸.۰۰ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۱۹ درصد افزایش داشته است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۴۵.۷۵ میلیارد دلار است که ۳۱.۸۴ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۲.۷۷ میلیارد دلار است که ۶.۰۵ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۴۲.۸۹ میلیارد دلار است که ۹۳.۷۴ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2022-11-28 13:44

افزودن دیدگاه جدید