کد مطلب: 

272938
ایلان ماسک: آماده خرید توییتر هستم
ایلان ماسک پیشنهاد کرد که توافق ۴۴ میلیارد دلاری اولیه برای خرید توییتر را ادامه دهد و خواستار پایان شکایت این شرکت برای دریافت خسارت از او شد.
ایلان ماسک

به گزارش سیتنا، ایلان ماسک که پولدارترین مرد جهان و مدیرعامل شرکت خودروسازی برقی تسلا است، شرکتی را خریداری می کند که ابتدا در آوریل برای خرید آن توافق کرده بود اما اندکی بعد، از این توافق پا پس کشیده بود. وی در توییتی اعلام کرد خرید توییتر، بلندپروازی او برای ایجاد یک اپلیکیشن همه منظوره به نام "ایکس" را سرعت خواهد بخشید.

پیشنهاد جدید ایلان ماسک، پیش از برگزاری جلسه رسیدگی به شکایت توییتر از ماسک در ۱۷ اکتبر داده شده است. توییتر در این شکایت به دنبال دریافت حکم دادگاه برای وادار کردن ماسک برای نهایی کردن توافق ۴۴ میلیارد دلاری بود.

ماسک نامه ای به توییتر ارسال و اعلام کرد اگر قاضی دِلاویر رسیدگی به پرونده شکایت را متوقف کند، قصد دارد به توافق طبق مفاد اولیه ادامه دهد.

یک منبع نزدیک به تیم توییتر، گفت: قاضی از دو طرف خواست به وی گزارش دهند.

هنوز معلوم نیست علت انصراف ایلان ماسک از مبارزه حقوقی با توییتر چه بوده اما بعضی از منابع آگاه به شهادت برنامه ریزی شده ماسک اشاره کرده اند که طی آن ممکن بود حقایق ناخوشایندی برملا شود.

یک سخنگوی توییتر اعلام کرد توییتر نامه ماسک را دریافت کرده و قصد دارد قرارداد را با قیمت اولیه، نهایی کند.

توییتر درباره این که آیا پیشنهاد ماسک را پذیرفته است، حرفی نزد.

ماسک که یکی از برجسته ترین کاربران توییتر است، در ژوییه اعلام کرد از آنجا که شمار حسابهای جعلی و رباتها بسیار بالاتر از برآورد ارائه شده از سوی توییتر (کمتر از پنج درصد) است، وی از قرارداد خرید توییتر بدون پرداخت خسارت، کنار می کشد.

رباتها، حسابهای اتوماتیک هستند و استفاده آنها، باعث افزایش برآورد شمار کاربران واقعی سرویس می شود که برای نرخهای تبلیغات و ارزش سرویس، اهمیت دارد.

تیم حقوقی توییتر ۲۷ سپتامبر اعلام کرد دانشمندانی که از سوی ایلان ماسک به خدمت گرفته شده بودند، شمار حسابهای جعلی در توییتر را ۵.۳ درصد و ۱۱ درصد برآورد کرده اند.

بردلی ویلسون، وکیل توییتر به دادگاه اعلام کرد هیچ کدام از این تحلیلرها تاکنون آنچه ایلان ماسک به توییتر و دنیا اعلام کرد را تایید نمی کنند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 5
2022-10-06 09:04

افزودن دیدگاه جدید