کد مطلب: 

271844
حمایت ویژه وزارت صمت از تولید گوشی تلفن همراه
معاون هماهنگی و محیط کسب و کار وزارت صمت گفت: از تولید تلفن همراه در کشور حمایت می‌کنیم و با توجه به گردش مالی بالای آن باید مسائل این صنعت بصورت ویژه پیگیری شود و همه مجموعه وزارت صمت و دیگر دستگاهها نباید بصورت عادی با این صنعت رفتار کنند.
سید مهدی نیازی

به گزارش سیتنا، سید مهدی نیازی در نشستی تخصصی با انجمن تولید کنندگان تلفن همراه، تبلت و تجهیزات جانبی بر ضرورت حرکت به سمت تولید محصولات دانش بنیان تاکید کرد و از صاحبان ایده و فناورهای نوین خواست تا در این مسیر همراه وزارت صمت و باشند.

وی افزود: تلاش شد تا در ساختار جدید وزارت صمت، تمام حوزه‌ها اعم از واردات، صادرات، تولید، سرمایه گذاری را در یک دفتر قرار دهیم تا روند مشکلات گذشته اصلاح شود.

معاون هماهنگی و محیط کسب و کار گفت: نکته دیگر در ساختار جدید، اهمیت دادن به یک سری رشته فعالیت ها بود که قبلاً به آن کم‌توجهی می‌شد. به‌عنوان نمونه ما در ساختار جدید دفتر صنایع خلاق، دفتر صنایع هوایی یا مواد کم یاب ایجاد کردیم تا از این طریق بتوانیم به صنایعی که در گذشته کم توجهی میشد کمک بیشتری کرده باشیم.

تلاش شد تا در ساختار جدید وزارت صمت، تمام حوزه‌ها اعم از واردات، صادرات، تولید، سرمایه گذاری را در یک دفتر قرار دهیم تا روند مشکلات گذشته اصلاح شود.

نیازی همچنین در ادامه با تاکید بر توجه به صنایع هایتک، فناورانه و دانش بنیان گفت: ما در یک سری صنایع مثل فولاد و نساجی صاحب سبک هستیم و زیست بوم تجربه شده ای داریم اما در صنایع پیشرفته که بر فناوری های نوین تکیه دارند باید دچار تحول شویم.

وی نقش انجمن ها و تشکل ها را در این زمینه پر رنگ ارزیابی کرد و افزود: صاحبان این فناوری ها باید کمک کنند تا این فضا در وزارت خانه ایجاد شود چرا که مسیری آغاز شده و باید تلاش کنیم شناخت های لازم ایجاد شود.

نیازی همچنین بر توجه به ایجاد سبد محصول در زنجیره تولید تلفن همراه و وسایل الکترونیک تاکید کرد و گفت: ایجاد هم افزایی در این عرصه به توسعه این صنعت کمک می کند.

وی گفت: از تولید تلفن همراه در کشور حمایت می کنیم و باتوجه به گردش مالی بالا آن باید مسائل این صنعت بصورت ویژه پیگیری شود.

معاون هماهنگی و محیط کسب و کارتاکید کرد: در برخی از صنایع مثل تولید تلفن همراه و تبلت باید برنامه تحولی و سرعت بیشتری نسبت به دیگر صنایع حرکت کرد و همه مجموعه وزارت صمت و دیگر دستگاهها نباید بصورت عادی با این صنعت رفتار کنند.

لازم به ذکر است که در این جلسه تولید کنندگان تلفن همراه به بیان موضوعات، توانمندی ها و راهکارهای توسعه این صنعت پرداختند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 5
2022-08-29 15:57

افزودن دیدگاه جدید