کد مطلب: 

271384
اتصال وزارت راه و شهرسازی به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند
مدیرکل دفتر پایش و پیاده‌سازی دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات گفت: سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن و سامانه ملی املاک و اسکان کشور، دو سامانه اصلی و پرکاربرد وزارت‌ راه و شهرسازی هستند که متقاضیان می‌توانند با یک بار احراز هویت از طریق پنجره ملی خدمات هوشمند دولت وارد شده و از خدمات آنها استفاده نمایند.
 مجید فولادیان

به گزارش سیتنا، مجید فولادیان با بیان این که دستگاه‌ها و نهادهای عمومی مکلف‌اند در تعامل با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، پنجره واحد خدمات هوشمند خود را به پنجره ملی خدمات هوشمند دولت متصل نمایند از اتصال دو سامانه اصلی و پرکاربرد وزارت راه و شهرسازی خبر داد.

وی در تشریح جزییات چگونگی اتصال سامانه‌های وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن و سامانه ملی املاک و اسکان کشور، دو سامانه اصلی و پرکاربرد این وزارت‌خانه هستند که متقاضیان می‌توانند با یک بار احراز هویت از طریق پنجره ملی خدمات هوشمند دولت وارد شده و از خدمات آنها استفاده نمایند. سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن به نشانی https://saman.mrud.ir/  ارایه دهنده خدماتی اعم از ثبت نام نهضت ملی مسکن، ثبت نام کمک ودیعه، تسهیلات ساخت-بافت فرسوده و تسهیلات ساخت- خارج از بافت فرسوده است که طیف قابل توجهی از مردم از این خدمات استفاده می‌کنند. سامانه ملی املاک و اسکان کشور نیز که به نشانی https://amlak.mrud.ir/ در دسترس عموم قرار دارد با هدف دریافت خوداظهاری اطلاعات مالکیت و سکونت شهروندان به فعالیت می‌پردازد.

فولادیان در خصوص آخرین وضعیت حضور و اتصال دستگاه‌های اجرایی به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند گفت: در حال حاضر 21 دستگاه اجرایی و 26 سامانه به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل شده‌اند که به زودی تعداد آنها افزایش خواهد یافت. در همین راستا 69 خدمت الکترونیکی نیز به صورت مستقیم در این پنجره مورد پیاده‌سازی قرار گرفته‌اند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
کاربر
2022-08-15 13:48

افزودن دیدگاه جدید