کد مطلب: 

270593
کسب وکار مجازی مهمترین ابزار خدمت‌رسانی به مردم است
معاون تجارت و خدمات وزارت صمت، گفت: با انتخاب مدیران جوان و با انگیزه و هماهنگ، فصل جدیدی در توسعه و تنظیم گری خدمات عمومی و کسب و کارهای مجازی کشور ایجاد شود و به زودی خبرهای خوبی در این حوزه منتشر خواهد شد.
علیرضا شاه میرزایی

به گزارش سیتنا، علیرضا شاه میرزایی در این جلسه با تأکید بر لزوم هماهنگی بین مرکز توسعه تجارت الکترونیک، دفتر خدمات عمومی و همچنین دبیرخانه هیأت عالی نظارت بر اصناف در حوزه ی کسب وکارهای مجازی گفت: قبلاً مشاهده می شد که بین مجوز اینماد و پروانه کسب صنفی مجازی، رقابت وجود دارد؛ ولی با تدبیر وزیر محترم صمت، تمامی واحدهای مدیریتی کسب و کارهای مجازی باید هماهنگی عمل نمایند.

وی با تفکیک مسائل صنفی کسب وکارها از سایر وظایف حاکمیتی گفت: امور صنفی نظیر برگزاری انتخابات اتحادیه ها و اتاق ها، مطابق قانون نظام صنفی بر عهده دبیرخانه هیأت عالی نظارت می باشد، ولی وظایف دیگر حاکمیتی توسط سایر دفاتر اعمال می شوند.

معاون تجارت و خدمات وزارت صمت افزود: وظیفه اصلی مرکز توسعه تجارت الکترونیک، توسعه دادن کسب وکارهای تجارت الکترونیک در کشور است و در مرحله بعد، تنظیم گری این بخش مهم خدماتی بر عهده ی این مرکز است. اما اجرای پروژه های دولت الکترونیک مربوط به وزارت صمت، به دفتر فناوری اطلاعات وزارتخانه سپرده شده و این مرکز در این زمینه دیگر وظیفه ای ندارد.

علیرضا شاه میرزایی ضمن تأکید بر اهمیت دفتر خدمات عمومی گفت: امور حاکمیتی اکثریت اتحادیه های خدماتی کشور از جمله کسب و کارهای مجازی بر عهده دفتر خدمات عمومی است و ریاست کارگروه نظارت بر کسب وکارهای مجازی و بازاریابی شبکه ای نیز با این دفتر است.

معاون تجارت و خدمات وزارت صمت، با انتقاد از مداخلات برخی افراد جویای نام در مسایل صنفی گفت: گاهی در اتحادیه های صنفی، اعضای هیات مدیره با هم اختلاف پیدا می کنند و ماهها جلسات هیات مدیره برگزار نمی‌شود و باعث تاخیر در پیشبرد امور صنفی آنها میشود. در چنین مواردی نباید برخی افراد دارای مسئولیت، طرفدار یکی از طرفین دعوا بشوند و حرفهای آنها را بازگو کنند بلکه باید اجازه دهند دستگاههای نظارتی و قانونی، فرآیندهای خود را انجام دهند.

امور حاکمیتی اکثریت اتحادیه های خدماتی کشور از جمله کسب و کارهای مجازی بر عهده دفتر خدمات عمومی است و ریاست کارگروه نظارت بر کسب وکارهای مجازی و بازاریابی شبکه ای نیز با این دفتر است.

شاه‌میرزایی ابراز امیدواری کرد: با کاسته شدن از حواشی ایجاد شده و همچنین با انتخاب مدیران جوان و با انگیزه و هماهنگ، فصل جدیدی در توسعه و تنظیم گری خدمات عمومی و کسب و کارهای مجازی کشور ایجاد شود و به زودی خبرهای خوبی در این حوزه منتشر خواهد شد.

وی با تجلیل از زحمات غلامعلی مهدوی در جایگاه های مختلف وزارتخانه، ازجمله تصدی همزمان مسئولیت دفتر خدمات عمومی و دبیرخانه هیأت عالی نظارت بر اصناف، ایشان را با حفظ سمتِ دبیر هیأت عالی نظارت بر اصناف، به عنوان مشاور معاونت تجارت و خدمات منصوب کرد. همچنین امین کلاهدوزان و محمدحسین قمری با حکم وزیر صنعت، معدن و تجارت به عنوان سرپرست مرکز توسعه تجارت الکترونیک و سرپرست دفتر خدمات عمومی منصوب شدند.
در پایان این نشست با حضور علیرضا شاه میرزایی معاون تجارت و خدمات و محمدرضا زین الدینی رییس مرکز سرمایه انسانی و سازمانی، احکام مدیران این معاونت به آن ها اعطا شد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 3
2022-07-20 11:47

افزودن دیدگاه جدید