کد مطلب: 

270171
لزوم توجه به فناوری‌های نرم در حوزه گردشگری
رئیس جهاد دانشگاهی گفت: گردشگری یک فناوری است و همان‌طور که ترکیب خلاقانه در گردشگری موجب تبدیل به گردشگری مجازی می‌شود، نیازمند نوآوری هستیم که بتوانیم این موضوع را گسترش دهیم.
روح‌الله دهقانی فیروزآبادی

به گزارش سیتنا، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی در نخستین مراسم توسعه گردشگری ایران کهن با خلاقیت و نگاه دانش‌بنیان که با حضور مهندس سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد، گفت: «فناوری یک موضوع جذاب در تمام زمینه‌هاست که به آن پرداخته شده است.»

او افزود: «انسان دو بعد جسمی و روحی دارد. یک دسته فناوری‌هایی را داریم که وابسته به زندگی سخت افزاری ما هستند که بسیار خوب توسعه پیدا کردند و به سمت جسم انسان‌ها رفته‌ است. امروز بشر به رفع نیاز کامل جسمی‌اش رسیده است اما روح آن آرام نیست و نیاز دارد حالش خوب باشد.»

دهقانی فیروزآبادی تصریح کرد: «امروز در دورانی زندگی می کنیم که انسان نیاز به فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی دارد.»

امروز در دورانی زندگی می کنیم که انسان نیاز به فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی دارد.»

او ادامه داد: «در سال‌های زندگی می‌کنیم که به فناوری‌های نرم و فرهنگی اختصاص دارد. گردشگری، نقاشی‌ و فیلمبرداری به‌عنوان فناوری محسوب می‌شود. چیزی که امروز نیاز داریم، نوآوری است.»

رئیس جهاد دانشگاهی تصریح کرد: «همان‌طور که ترکیب خلاقانه در گردشگری موجب تبدیل به گردشگری مجازی می‌شود، نیازمند نوآوری هستیم که بتوانیم این موضوع را گسترش دهیم.»

او درباره اهداف جهاد دانشگاهی گفت: «جهاد دانشگاهی دو  هدف را در حال حاضر دنبال می‌کند نخست توسعه صنعت و صنایع فرهنگی در بحث تولید و فروش و بازاریابی است و دیگری حرکت به سمت ایجاد زیرساخت‌های صنایع فرهنگی است.»

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
کاربر
2022-07-06 11:20

افزودن دیدگاه جدید