کد مطلب: 

270137
بیمه سلامت بیش از ۱۱ میلیون نفر در تیرماه تمدید شد
مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران گفت: سازمان بیمه سلامت در مجموع در تیرماه پوشش بیمه ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر را تمدید کرده است و این افراد نیازی به مراجعه به دفاتر پیشخوان ندارند.
 بیمه سلامت

به گزارش سیتنا، حنان حاج محمودی درباره آخرین وضعیت تمدید اعتبار بیمه برای بیمه شدگان قبلی سازمان بیمه سلامت گفت: حدود ۱۷ میلیون نفر در حال حاضر دارای بیمه همگانی سلامت هستند که بیمه این افراد در مقاطع مختلف فاقد اعتبار می شود، اعتبار بیمه پنج میلیون نفر از این بیمه شدگان در تیرماه به پایان می رسید که با هماهنگی‌های صورت گرفته با وزارت رفاه و اخذ اطلاعات دهک‌های درآمدی، پوشش بیمه‌ای برای سه میلیون نفر از این پنج میلیون نفر که جزء سه دهک اول بودند به صورت سیستمی تمدید شده است؛ بنابراین مابقی این افراد باید متناسب با دهک درآمدی، حق بیمه خود را پرداخت کرده تا بیمه آنها تمدید شود.

وی افزود: همچنین بیمه ۷۰۰  هزار نفر از بیمه شدگان معرفی شده از سوی بنیاد شهید و ۵۳۰ هزار از مددجویان سازمان بهزیستی و هفت میلیون بیمه شده روستایی نیز در اول تیرماه فاقد اعتبار می شد که بیمه آنها نیز به صورت سیستمی تمدید شده است، لذا سازمان بیمه سلامت درمجموع در تیرماه پوشش بیمه ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر را تمدید کرده است و این افراد نیازی به مراجعه به دفاتر پیشخوان ندارند. هم وطنان می توانند با اجرای کد دستوری *۱۶۶۶# و یا مراجعه به پنل شهروندی از پوشش بیمه ای خود مطمئن شوند.

هم وطنان می توانند با اجرای کد دستوری *۱۶۶۶# و یا مراجعه به پنل شهروندی از پوشش بیمه ای خود مطمئن شوند.

به گزارش پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران، وی با اشاره به اینکه بیمه هفت میلیون روستایی تا شهریور ماه تمدید شده است اظهار کرد: درصدد هستیم که با همکاری وزارت بهداشت بتوانیم پنل را در اختیار مراکز درمانی قرار دهیم، تا با آموزش به بیمه شدگان بتوانند بدون پرداخت مبلغی و مراجعه به دفاتر پیشخوان این مساله را مدیریت کنند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
کاربر
2022-07-05 14:37

افزودن دیدگاه جدید