کد مطلب: 

268905
حمایت معاونت علمی از طرح‌های فناورانه حوزه ارتباطات
شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه ارتباطات می‌توانند با ثبت‌نام در جشنواره ایده تا محصول صنعت ارتباطات و ارسال طرح‌های خلاقانه خود تا 31 خردادماه 1401، از سرمایه‌گذاری 50 تا 100درصدی برخوردار شوند.
شرکت‌های دانش‌بنیان

به گزارش سیتنا، جشنواره ایده تا محصول صنعت ارتباطات با هدف حمایت همه‌جانبه از شرکت‌های دانش‌بنیان، شرکت‌های خلاق و فعالان این صنعت با حمایت ستاد فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی برگزار می‌شود.

این جشنواره، هم‌زمان با سی‌امین کنفرانس بین‌المللی مهندسی برق و با مشارکت شرکت‌های بزرگ فناور طرف تقاضای فناوری در چهار حوزه سرویس‌های پایه و خدمات کاربردی، زیرساخت اطلاعاتی، ارتباطات رادیویی و  ارتباطات نوری برگزار می‌شود.

در این جشنواره، شرکت‌های دانش‌بنیان، فناوری‌های نوآورانه خود که مرتبط با صنعت ارتباطات توسعه یافته باشد را با در نظر گرفتن وجود متقاضی آن فناوری در بازار، ارائه می‌دهند و همراه اول تا نیمی از سرمایه‌گذاری لازم برای تجاری‌سازی آن فناوری را انجام می‌دهد.

بسته به نوع فناوری و کاربردهای آن، احتمال سرمایه‌گذاری ۱۰۰درصدی هم وجود دارد اما در این مدل، هدف آن است که صندوقی شکل بگیرد تا شرکت‌های فناوری هم در توسعه فناوری‌ها سهیم شوند.

با مشارکت فعالانه شرکت‌های فناوری در این صندوق، بخش قابل‌توجهی از نیازهای مربوط به تحقیق و توسعه آنها مرتفع می‌شود.

ازجمله مزیت‌های این طرح می‌توان به حمایت‌های مادی شامل بهره‌مندی ایده‌ها و طرح‌های برگزیده از تسهیلات صندوق اعتباری تا سقف ۲۰ میلیارد تومان و حمایت‌های معنوی شامل امکان همکاری با بزرگ‌ترین شرکت‌های صنعت ارتباطات، تضمین خرید، راهبری صنعتی و تخصصی و . . . اشاره کرد.

مهلت ثبت‌نام و ارسال ایده‌ها و طرح‌ها، تا 31 خردادماه 1401 تعیین شده است.

علاقمندان و فعالان این حوزه می‌توانند برای ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر، به صفحه رویداد مراجعه کنند.

اولین جشنواره ایده تا محصول صنعت ارتباطات، با حمایت ویژه همراه اول و با همکاری ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری برگزار می‌‌شود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
کاربر
2022-05-19 11:53

افزودن دیدگاه جدید