کد مطلب: 

268861
وزیر ارتباطات: به اندازه نیاز کشور پهنای باند تامین شده است
وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات، گفت: به اندازه نیاز کشور پهنای باند تامین شده است و مشکلی در زمینه اینترنت وجود ندارد.
وزیر ارتباطات: به اندازه نیاز کشور پهنای باند تامین شده است

به گزارش سیتنا، عیسی زارع‌پور، ظهر امروز در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگارن در پاسخ به سوالی پیرامون کندی سرعت اینترنت، گفت: به اندازه نیاز کشور پهنای باند تامین شده است و مشکلی در زمینه اینترنت وجود ندارد. کندی و تندی سرعت اینترنت باید ملاک داشته باشد؛ الان مراجعی هستند که سرعت را می‌سنجند، روز گذشته در نتایج تست جهانی که ماهانه انجام می‌شود ما با رتبه ۷۳ یک پله ارتقا داشتیم.

وی افزود: ما در حوزه ارتباطات ثابت به شدت مشکل داریم که برای امروز و دیروز نیست؛ الان سرعت میانگین ثابت برای ما ۱۰ است در حالی که متوسط سرعت در دنیا ۶۰ است و به مدت ده سال است که در رتبه 144 هستیم.

زارع‌پور ادامه داد: در حوزه ارتباطات تلفن همراه ما الان فرکانس‌های جدیدی را به اپراتورها واگذار کردیم و امسال هم واگذار خواهیم کرد، اما ارتباطات سیار منتهی به واگذاری فرکانس محدودیت‌هایی دارد.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه راهکار اساسی برای حل مشکل سرعت اینترنت، ارتباطات ثابت پرسرعت مبتنی بر فیبر نوری است، گفت: روز گذشته در روز جهانی ارتباطات و در راستای وعده‌ایی که به مردم دادیم برای ایجاد پوشش ۲۰ میلیونی پورت فیبر نوری ما با ۹ اپراتور تفاهمنامه امضا کردیم.

وی خاطرنشان کرد: بسته حمایتی خوبی را دولت برای کسانی که در راه اندازی پورت فیبر نوری فعالیت کنند در نظر گرفته است و تقریبا یک سوم درآمد اپراتوری را دولت برای این کار گذاشته است؛ یعنی از یک سوم درآمد صرف‌نظر کرد تا این کار شتاب بگیرد که طی سه سال بتوانیم به ارتباطات پرسرعت مبتنی بر فیبر نوری دست یابیم.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 3
2022-05-18 12:49

افزودن دیدگاه جدید