کدخبر :268521 پرینت
18 اردیبهشت 1401 - 11:17

امضای تفاهم‌نامه همکاری بنیاد ملی نخبگان و وزارت دفاع

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری و وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، تفاهم نامه همکاری با هدف بهره گیری از ظرفیت‌های مستعدان و نخبگان امضا کردند.

متن خبر

به گزارش سیتنا، بهره گیری از توانمندی های مستعدان و نخبگان در حوزه صنایع دفاعی و متقابلا بکارگیری ظرفیت های وزارت دفاع در جهت اثرگذاری هرچه بیشتر نخبگان در زمینه استفاده بهینه از فناوری های پیشرفته روز در سطح ملی از جمله اهداف این تفاهم نامه است.

در همین رابطه همکاری وزارت دفاع برای حمایت از پژوهش‌های استاد یاران جوان با هدف حل مسائل علمی و تحصیل فناوری های نوپدید، ایجاد شرایط مناسب برای دانش آموختگان برتر در زمینه های مورد نیاز وزارت دفاع و  استفاده از ظرفیت بنیاد های نخبگانی استانی برای رفع نیازهای پژوهشی مورد تأکید قرار گرفت.

همچنین حمایت وزارت دفاع برای تسهیل همکاری ارتباط بنیاد ملی نخبگان با زیرمجموعه‌ها، پشتیبانی از مخترعان دارای اختراع برگزیده بنیاد ملی نخبگان، همکاری در تشکیل هسته های دانشجویی مسئله محور و برگزاری رویدادهای رقابتی دانشجویی از دیگر تعهدات دو سازمان در اجرای این تفاهم نامه عنوان شد.

این تفاهم نامه برای مدت دو سال توسط سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امضا شده است که تمدید و بازنگری در مفاد آن با توافق طرفین قابل انجام خواهد بود.

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.