کد مطلب: 

265293
ورود موثر فناوری اطلاعات به فرآیند تولید محصولات زیستی
ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری با اجرای پروژه‌های ملی، به دنبال توسعه تولیدات حوزه زیستی و بالا بردن کیفیت این محصولات است.
فناوری اطلاعات

به گزارش سیتنا، ارتقاء فناوری‌های زیستی و نفوذ آنها در بخش تولید محصولات زیستی بدون استفاده از ابزارهای نوین و فناوری اطلاعات بازدهی پائینی دارد و در برخی موارد توجیه اقتصادی نیز ندارد. بنابراین بهره برداری از این فناوری در تولید محصولات زیستی مزایای متعددی دارد. بر همین اساس در کشور 10 پروژه ملی برای تحقق این هدف اجرایی می شود.

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اجرای این پروژه‌ها به دنبال توسعه تولیدات حوزه زیستی و بالا بردن کیفیت این محصولات است. در همین راستا نیز عملیاتی کردن پنج پروژه «توسعه اینترنت اشیاء در هوشمندسازی مراکز تولید محصولات زیستی» و پنج پروژه «توسعه سنجش از دور برای تولید محصولات زیستی کشاورزی» را در دستور کار قرار داده است.

توسعه مصرف آفت کش‌ها، کودهای زیستی، تولید محصولات سالم کشاورزی و غیره بر اساس اکوسیستم دیجیتال امکان راهنمایی و هدایت کشاورزان برای افزایش عملکرد، تولید محصول سالم و افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی را فراهم می کند.

اینترنت اشیاء، سنجش از دور و هوشمندسازی به عنوان ابزاری برای افزایش بهره‌وری، مدیریت صحیح، افزایش تولید، تسهیل نفوذ فناوری و غیره کاربرد دارد. بر همین مبنا توسعه فناوری اطلاعات به ارتقای تولیدات می انجامد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 3
2022-01-15 11:12

افزودن دیدگاه جدید