کد مطلب: 

263667
السالوادور نخستین شهر رمزارز در جهان را می سازد
قرار است السالوادور نخستین "شهر بیت‌کوین" جهان را بسازد که در ابتدا از طریق اوراق قرضه با پشتوانه بیت‌کوین تامین می‌شود.
السالوادور نخستین شهر رمزارز در جهان را می سازد

به گزارش سیتنا به نقل از رویترز، نجیب بوکله، رئیس‌جمهوری السالوادور می‌گوید این کشور قصد دارد نخستین "شهر بیت‌کوین" جهان را بسازد که در ابتدا از طریق اوراق قرضه با پشتوانه بیت‌کوین تامین می‌شود.

بوکله در پایان یک رویداد تبلیغاتی یک هفته‌ای بیت‌کوین در السالوادور گفت که شهری که در منطقه شرقی لایونیون برنامه‌ریزی شده است، نیروی زمین گرمایی را از یک آتشفشان دریافت می‌کند و هیچ مالیاتی به جز مالیات بر ارزش افزوده (VAT) دریافت نخواهد کرد.

بوکله با لباس سفید و کلاه بیس‌بال برعکس در استراحتگاه ساحلی میزاتا به زبان انگلیسی گفت: "اینجا سرمایه‌گذاری کنید و تمام پولی را که می‌خواهید به‌دست آورید. این یک شهر کاملاً زیست‌محیطی است و توسط یک آتشفشان انرژی می‌گیرد".

بوکله گفت که نیمی از مالیات بر ارزش افزوده برای تامین اعتبار اوراق قرضه صادر شده برای ساخت شهر استفاده می‌شود و نیمی دیگر برای خدماتی مانند جمع‌آوری زباله.

برآورد شده است که هزینه زیرساخت عمومی این شهر، حدود 300 هزار بیت‌کوین باشد. السالوادور در ماه سپتامبر اولین کشور در جهان بود که بیت‌کوین را به‌عنوان پول رسمی پذیرفت.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 4
2021-11-22 23:13

افزودن دیدگاه جدید