کد مطلب: 

262849
زارع پور: شبکه ملی اطلاعات به معنای قطع دسترسی‌ به اینترنت جهانی نیست
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: شبکه ملی اطلاعات هم به معنای قطع دسترسی‌ به اینترنت جهانی نیست بلکه در اصل ایجاد شبکه‌ای است که زیرساخت ارتباطی پرسرعت را برای بهره‌گیری از ظرفیت خدمات بومی فراهم می‌کند.
زارع پور: شبکه ملی اطلاعات به معنای قطع دسترسی‌ به اینترنت جهانی نیست

به گزارش سیتنا، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه کمیسیون سیاسی اجتماعی دبیرخانه مجلس خبرگان در قم با تأکید بر ضرورت بهره‌گیری حداکثری از فرصت‌های فضای مجازی گفت: امروز زندگی مردم با فناوری اطلاعات و فضای مجازی گره خورده است و این فناوری می‌تواند بسیاری از مشکلات کشور را حل کند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: اعتقاد داریم فضای مجازی در صورت مدیریت درست، فضایی فرصت‌ساز است اما درعین‌حال آسیب‌ها و چالش‌های جدی هم دارد که باید برای آن تدبیر کرد. هر چند فرصت‌های فضای مجازی بیش از تهدیدات آن است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تأکید بر اینکه فناوری اطلاعات و فضای مجازی فرصتی بی‌نظیر برای افزایش کارآمدی نظام است، گفت: فناوری اطلاعات و فضای مجازی تسهیل‌کننده خدمات‌رسانی در حوزه‌های مختلف است و می‌تواند موجب افزایش رضایت‌مندی مردم شود. درعین‌حال می‌توان با اتکا بر این فناوری امکان توسعه اشتغال در کشور را نیز فراهم کرد.
وی با بیان اینکه برنامه کلیدی وزارت ارتباطات در دوره جدید فراهم کردن زیرساخت لازم برای فضای مجازی در تراز انقلاب اسلامی است، گفت: این زیرساخت با عملیاتی شدن شبکه ملی اطلاعات ایجاد می‌شود. شبکه ملی اطلاعات هم به معنای قطع دسترسی‌ به اینترنت جهانی نیست بلکه در اصل ایجاد شبکه‌ای است که زیرساخت ارتباطی پرسرعت را برای بهره‌گیری از ظرفیت خدمات بومی فراهم می‌کند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: بنده اعتقاد دارم در شرایطی که زندگی مردم با فضای مجازی گره خورده است باید با تدبیر بیشتری برای این فضا تصمیم‌گیری کنیم و در هر تصمیم‌گیری، مردم و کاربران را در نظر بگیریم.
پیش از صحبت‌های وزیر ارتباطات، اعضای کمیسیون اجتماعی و سیاسی مجلس خبرگان به بیان نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود در خصوص مسائل و مشکلات فضای مجازی پرداختند و پیشنهاداتی در این خصوص مطرح کردند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (1 vote)
سیتنا 1
2021-10-28 22:25

افزودن دیدگاه جدید