کد مطلب: 

257805
آذری جهرمی: اینترنت قطع کردنی نیست
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیرامون شایعاتی که در خصوص اینترنت ملی مطرح است، گفت: ایننرنت ملی دورغ است و هر کسی که به کار ببرد به کشور خیانت می کند. اینترنت قطع کردنی نیست و سند توسعه کشور بر مبنای توسعه اینترنت است. سال ۹۸ نیز شرایط بحرانی بود که برای مدت کوتاهی، این اتفاق رخ داد.
آذری جهرمی: اینترنت قطع کردنی نیست

به گزارش سیتنا، محمدجواد آذری جهرمی  در حاشیه دولت و در جمع خبرنگاران با بیان این که اکنون درصد اندکی در روستاها به اینترنت دسترسی ندارند، گفت: در این مدت تلاش کردیم این دسترسی انجام شود. اکنون برای دو استان جشن اتصال کامل گرفتیم و استان‌های دیگر نیز در پایان راه قرار دارند. تکمیل توسعه پوشش روستایی کار بسیاری مهمی است که باید آن را به انتها برسانیم. اکنون ضریب نفوذ اینترنت و قابلیت دسترسی مردم در ایران بالای ۹۸ درصد است.

تکمیل اجزای باقی‌مانده شبکه ملی اطلاعات در دستور کار است

وزیر ارتباطات اضافه کرد: مساله بعدی تکمیل اجزای باقی‌مانده شبکه ملی اطلاعات است. اخباری که مرتب درباره نفوذ به کسب وکارها و درز اطلاعات مردم در فضای مجازی می‌شنویم به علت نبود مرکز امنیت شبکه ملی است. زمانی که زندگی مردم در بستر فضای مجازی است توجه به امنیت آن نیز بسیار مهم است. تلاش بسیاری برای آماده‌سازی مرکز یکپارچه شکل گرفته است که ظرف دو هفته آینده رونمایی خواهد شد.

آذری جهرمی افزود: منطقه ویژه ICT‌ هفته آینده در استان البرز افتتاح می‌شود. این دو جزو مهم زیرساختی شبکه ملی اطلاعات هستند.

وی خاطر نشان کرد: درباره حوزه فضایی جزئیاتی را نمی‌گویم، اما خبرهای خوبی در راه است.  

وزیر ارتباطات تاکید کرد: بحث دیگری که در این حوزه داریم، موضوع دولت الکترونیک است که سامانه‌های مربوط به آن باید ظرف دو ماه آینده به سرانجام برسند. پروژه‌های تعریف شده ما اغلب روی ۹۸ -۹۹ درصد پیشرفت هستند که باید تا آخر دولت تکمیل شوند. برخی از ریل گذاری‌ها نیز برای دولت آینده انجام می‌شود و آروز داریم که هر فردی که می‌آید پرتوان‌تر از ما با انرژی تازه کار را پیش ببرد.  

گزارش کندی اینترنت در کشور نداریم

آذری جهرمی درباره کندی سرعت اینترنت گفت: گزارش کندی اینترنت در کشور نداریم که جایی بگویند کندی ویژه دارد. شبکه موبایل و ثابت برخی اوقات به دلایل مختلف مانند همین قطعی برق مشکلاتی را رقم زد و سایت‌ها خاموش شدند. خاموش شدن برخی از سایت‌ها بار ترافیکی را به سایت‌های دیگر منتقل می‌کرد که همین مساله کندی اینترنت را رقم می‌زد. از زمانی که شرایط برق پایدار شده ما کندی اینترنت نداریم.

وی افزود: تا روز گذشته حدود ۷.۵ میلیون نفر بسته اینترنت رایگان مخصوص انتخابات دریافت کردند و با این که بار زیادی در شبکه ایجاد کرده به کندی اینترنت منجر نشده چون از قبل برای بالا بردن ظرفیت شبکه فکر کرده بودیم.

وزیر ارتباطات درباره استفاده نامزدهای انتخابات از زیرساخت فضای مجازی گفت: تمام زیرساخت فضای مجازی که دولت در مدت ۸ سال توسعه داده اکنون در دسترس ستادهای انتخاباتی و مردم است. با مصوبه ستاد ملی کرونا به مردم بسته‌های اینترنت دادیم. با هماهنگی ستاد انتخابات کشور، دادستانی کل کشور و صدا و سیما، کانال‌های ستادها روی پلتفرم‌های مختلف فعال شده و برخی از نامزدهای انتخابات از این ظرفیت استفاده و روز گذشته کانال تلویزیون‌ اینترنتی خود را بر بستر پلتفرم‌های اینترنتی ایجاد کردند.

بسته ۱۰ گانه فضای مجازی برای ستادهای انتخاباتی

وی اظهار داشت: دسترسی‌های ویژه برای اینترنت پایدار ستادهای انتخاباتی تعریف شد و کمیته‌ای در وزارت ارتباطات بسته ۱۰ گانه‌ای که برای ستادهای انتخاباتی تصویب شده را در اختیار نامزدها قرار می‌دهد. این بسته‌ها شامل بسته‌های تبلیغات در فضای مجازی است که به صورت عادلانه در اختیار تمام ستادهای انتخاباتی قرار گرفته است.

وزیر ارتباطات گفت: در کنار فعالیت خوبی که صداوسیما برای پوشش دادن اخبار نامزدهای انتخاباتی دارد، فضای مجازی نیز به شدت فعال و پرظرفیت در حال استفاده است.  

ایننرنت ملی دورغ است و هر کسی به کار ببرد به کشور خیانت می کند

آذری جهرمی درباره شایعاتی که در خصوص اینترنت ملی مطرح است، تاکید کرد: ایننرنت ملی دورغ است و هر کسی که به کار ببرد به کشور خیانت می کند و اینترنت قطع کردنی نیست و سند توسعه کشور بر مبنای توسعه اینترنت است. سال ۹۸ نیز شرایط بحرانی بود که برای مدت کوتاهی، این اتفاق رخ داد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2021-06-02 14:53

افزودن دیدگاه جدید