کد مطلب: 

253574
رونمایی از سامانه برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی
مراسم رونمایی از سامانه برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی با حضور مهدی محمودی مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.
رونمایی از سامانه برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی

به گزارش خبرنگار سیتنا، طی مراسمی با حضور مهدی محمودی مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، مهدی قلعه نویی رییس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری ریاست جمهوری، پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، از سامانه برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین المللی رونمایی شد.
محمودی مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور در این مراسم گفت: جمهوری اسلامی ایران بیش از ۴۰ سال است پذیرای میلیونها تبعه خارجی بویژه اتباع افغانستانی می باشد، علیرغم وجود مسائل و مشکلات و ناامنی های سالهای اولیه انقلاب و هچنین تحریم های ظالمانه آمریکا، کشور جمهوری اسلامی ایران سخاوتمندانه از اتباع افغانستانی پذیرایی نموده است.
وی افزود: وزرات کشور به عنوان مسئول هماهنگی و سیاستگذاری در حوزه اتباع و مهاجرین خارجی، آیین نامه حمایت از نخبگان، متخصصان و کارآفرینان را در کمیسیون ویژه تصویب و جهت اجرا به دستگاه ها ذیربط ابلاغ نموده است.
وی ادامه داد: در قالب این شیوه نامه اقامت بلند مدت تا دائم به اتباع دارای شرایط لازم در قالب شیوه نامه مذکور داده می شود، در قالب این کمیسیون، تسهیلات شهروندی متنوعی از جمله اشتغال، استملاک، دریافت گواهینامه رانندگی و غیره برای مشمولان در نظر گرفته شده است.
وی افزود: پس از ابلاغ شیوه نامه تاکنون تعداد ۷۰ پرونده مربوط نخبگان و کارآفرینان به کمیسیون ارسال و تعداد ۳۰ پرونده نیز به تصویب رسیده و جهت صدور مدرک اقامت ویژه به ناجا ارسال گردیده است. این مهاجران علاوه بر اینکه می توانند برای جمهوری اسلامی مفید و مایه افتخار باشند، می توانند برای کشور خود نیز منشأ اثر باشند. به عنوان نمونه امسال بعد ۳۰ سال جایزه نانسن به یک خانم افغانستانی ساکن در ایران اختصاص یافت که این موضوع افتخاری است برای هر دو ملت ایران و افغانستان است.
محمودی خاطرنشان کرد: انشالله اقدامات این کمیسیون در اعطای اقامت و تسهیلات به متخصصان و کار آفرینان خارجی و حمایت از آنها گامی در راستای توسعه و پیشرفت دو کشور و همگرایی هر چه بیشتر آنها خواهد بود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 1
2021-01-15 11:59

افزودن دیدگاه جدید