کد مطلب: 

253424
«سیتنا» در چهارمین دوره‌ی رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری، برترین سایت خبری تخصصی کشور شد
به استناد نتایج نهایی چهارمین دوره‌ی رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با ارزیابی بیش از 700 سایت خبری توسط کمیته‌ی رتبه‌بندی، پایگاه خبری سیتنا با کسب امتیاز 85.80 از 100 در جایگاه نخست سایت‌های خبری تخصصی و اختصاصی کشور و در جایگاه هفتم مجموع سایت‌های عمومی، تخصصی و استانی قرار گرفت؛ پیش‌تر و در دور دوم و سوم رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری، سیتنا به عنوان برترین پایگاه‌ خبری تخصصی و اختصاصی کشور انتخاب شده بود.
در چهارمین دوره‌ی رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری، سیتنا برترین سایت خبری تخصصی کشور شد

به گزارش دبیرخانه کمیته رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری، مجموعا 707 پایگاه خبری با تکمیل و ارسال فرم‌های خوداظهاری، در چهارمین رتبه‌بندی، مشارکت داشته‌اند.

فاز عملیاتی چهارمین دوره رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری، با همت و همیاری نمایندگان رسانه‌ها و مدیران مسئول در دوران شیوع کرونا، انجام و با توجه به درخواست‌های مکرر مدیران مسئول برای شرکت در رتبه‌بندی، مهلت دریافت فایل‌های خوداظهاری طی دو مرحله تمدید شد.

جدول زیر گویای خلاصه‌ای از اقدامات و مراحل انجام رتبه‌بندی در این دور است:

1ارسال شیوه نامه و شاخص‌های رتبه بندی دور قبل برای 20رسانه برتر آخرین دوره جهت بازبینی و اعلام نظرات اصلاحی
2برگزاری جلسات بازبینی و اصلاح شیوه نامه و شاخص‌های رتبه بندی دور جدید در دو سطح نمایندگان رسانه‌ها و مدیران مسئول
3تشکیل جلسه انتخابات اعضای کمیته رتبه بندی با حضور مدیران مسئول 20 رسانه اول دورقبل
4تعیین دو عضو هیات علمی جهت عضویت در کمیته رتبه بندی
5برگزاری جلسه کمیته رتبه بندی جهت تعیین زمان شاخص ها و اعلام دور جدید رتبه بندی
6اعلام جدول شاخص‌ها جهت شرکت در رتبه‌بندی
7انتشار فهرست شرکت‌کنندگان در دور چهارم رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری و تمدید فرصت شرکت در رتبه بندی
8استخراج، دسته بندی، ارزیابی و راستی آزمایی فرم‌های خوداظهاری و شاخص‌های محول شده به کمیته رتبه‌بندی توسط دبیرخانه و اعضای کمیته رتبه‌بندی
9اعلام نتایج اولیه دور چهارم رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری
10اعلام فرصت اعتراض به نتایج اولیه
11مکاتبه با 65 مدیرمسئول پایگاه خبری که به دلیل رعایت نکردن ماده 18 قانون مطبوعات در آستانه حذف از رتبه بندی بودند و تعیین ضرب الاجل تا آخر آذر ماه برای اصلاح
12بررسی اعتراض های دریافتی و راستی آزمایی مجدد خوداظهاری و وضعیت عادی فعالیت پایگاههای خبری شرکت کننده در رتبه بندی و اعلام نتایج نهایی

در بیانیه اعضای کمیته دور چهارم رتبه بندی پایگاههای خبری آمده است:

-  منتخبان مدیران مسئول در کمیته رتبه بندی بر اساس شیوه نامه رتبه بندی که به تایید مدیران مسئول رسیده بود نسبت به رتبه بندی سایت های خبری اقدام کردند و در مراحل مختلف رتبه بندی هم، مبنا همان شیوه نامه بوده و بر اجرای بند بند آن تاکید داشته اند.

-  اعضای کمیته رتبه بندی ضمن تقدیر از مدیران مسئولی که صادقانه فرم خوداظهاری این دوره را تکمیل کرده بودند اعلام می کند به منظور صیانت و دفاع از حقوق این اکثریت با خوداظهاری هایی که ساختگی بودن مصادیق آن محرز شناخته شد و آن پایگاه خبری عملکردی مغایر با خوداظهاری در زمان های دیگر داشت به صورت ویژه مورد بررسی مجدد قرار گرفته و فارغ از نگاه تساهلی امتیازات آنها مجددا بررسی شد.

-  در مواردی که صحت نتایج مورد تردید اعضای کمیته رتبه بندی  قرار گرفت به منظور راستی آزمایی نهایی و اطمینان از صحت نتایج ، راستی آزمایی ثانویه،  با مراجعه در همان موضوع  به اخبار و مطالب روزهای قبل و بعد در بازه های زمانی دیگر، انجام شد.

  بنا بر تصمیم اعضای کمیته رتبه بندی به منظور حمایت از پایگاهای خبری در این دوره امتیازهای منفی رتبه بندی مورد بررسی قرار نگرفته و اجرایی نشد.

-  اعلام نتایج بر اساس اعمال ضرایب استانی، تخصصی و اختصاصی اعلام می شود.

-  اعضای کمیته دور چهارم رتبه بندی پایگاههای خبری بر اساس رویه پیشین دوره های گذشته رتبه بندی، بازنگری و به روز رسانی شاخص های رتبه بندی پایگاههای خبری برای دور آتی را لازم می دانند و از همه مدیران مسئول پایگاههای خبری، فعالان و صاحب نظران این حوزه دعوت می کنند در فرایند به روز رسانی و ارتقای شاخص های رتبه بندی پایگاههای خبری دبیرخانه رتبه بندی را یاری کنند.

 

نتایج دور چهارم رتبه بندی پایگاههای خبری در قالب سه فایل زیر اعلام می شود:

 

1. فایل امتیازات همه پایگاههای خبری عمومی بدون در نظر گرفتن استان محل فعالیت حاوی اطلاعات نام رسانه و امتیاز.

2. فایل امتیازات پایگاه های خبری استانی. (پایگاه های خبری استانی که تخصصی هم هستند در فهرست پایگاه های خبری تخصصی و اختصاصی اعلام شده اند)

3. فایل امتیازات پایگاههای خبری تخصصی و اختصاصی

«سیتنا» در چهارمین دوره‌ی رتبه‌بندی پایگاه‌های خبری، برترین سایت خبری تخصصی کشور شد

اعضای دور چهارم کمیته رتبه بندی پایگاههای خبری:

1- احسان اله حجتی، مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی

2- یونس شکرخواه، عضو هیات مؤسس و عضو هیات رئیسه انجمن ایرانی مطالعات جامعه اطلاعاتی، عضو گروه چندرسانه‌ای فرهنگستان هنر و عضو هیأت علمی دانشکدۀ مطالعات جهان در دانشگاه تهران

3- مهری رفعتی، مدرس روزنامه نگاری در دانشگاه جامع علمی کاربردی

4- بیژن مقدم،مدیرمسئول پایگاه خبری الف

5- حبیبب عباسی، سردبیر پایگاه خبری شفقنا

6- مسعود فاتح، مدیرمسئول پایگاه خبری سیتنا

7- علی اصغر شفیعیان، سردبیر پایگاه خبری انصاف نیوز

به این محتوا امتیاز دهید: 

میانگین: 5 (2 رای)
سیتنا 1
2021-01-11 16:06

افزودن دیدگاه جدید