کد مطلب: 

201794
اعلام ثبت رسمی تلگرام در روسیه؛
مدیر تلگرام در برابر فشارهای دولت روسیه تسلیم شد!
بنیان‌گذار اپلیکیشن تلگرام خبر ثبت رسمی تلگرام در روسیه را تایید کرد. پاول دوروف البته اطمینان داد که این به معنای ارائه اطلاعات کاربران به دولت نخواهد بود. تلگرام در روسیه شش میلیون کاربر دارد.
مدیر تلگرام در برابر فشارهای دولت روسیه تسلیم شد!

به گزارش سیتنا، پاول دوروف، بنیان‌گذار اپلیکیشن تلگرام، تایید کرد که پذیرفته است تلگرام را در روسیه به ثبت رسمی برساند. این تصمیم در پی فشارهای اخیر روسیه برای متقاعد کردن دوروف برای چنین اقدامی گرفته شده است. با این‌همه دوروف تصریح کرده است که این به معنای افشای اطلاعات محرمانه کاربران نخواهد بود.

پیش از این مقامات روسیه تهدید کرده بودند که اپلیکیشن تلگرام را در صورتی که موارد درخواست شده برای ثبت در لیست "توزیع‌کنندگان اطلاعات" را ارائه ندهد مسدود خواهند کرد. تلگرام تا کنون از پذیرش این موضوع سرباز زده بود. مدیران این اپلکیشن شناخته شده نگران بودند که این موضوع به زیان حریم شخصی شش میلیون کاربر روسی این اپلیکیشن تمام شود. تلگرام در سطح جهان بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر دارد.

با این‌همه دفتر نظارت بر ارتباطات، فن‌آوری اطلاعات و رسانه‌های فراگیر روسیه، اعلام کرد که اکنون تلگرام همه داده‌های خواسته شده برای ثبت را ارائه کرده است. بر همین اساس روسیه اعلام کرده است که تلگرام از این پس در این کشور "به صورت قانونی" فعالیت دارد.

پس از اعلام این خبر بود که پاول دوروف در شبکه‌های اجتماعی با تایید خبر و ابراز خوشحالی از ثبت رسمی تلگرام تاکید کرد که تلگرام جز اطلاعات اولیه شرکت که برای ثبت لازم بود، هیچ اطلاعاتی که حریم شخصی کاربران را به مخاطره بیندازد به اشتراک نگذاشته است.

بر اساس قوانین روسیه هر کمپانی که رسما به عنوان انتشاردهنده اطلاعات فعالیت دارد موظف است اطلاعات کاربران خود را برای یک سال حفظ کند و در صورت تقاضا به دولت روسیه ارائه دهد. با این‌همه دوروف تاکید دارد: «ما از قوانینی که با محرمانگی تلگرام و حفظ حریم شخصی افراد ناسازگار باشد پیروی نخواهیم کرد.»

مقامات روسیه پس از آن‌که تلگرام را به فیلتر شدن تهدید کرده بودند، فشارها را در روز دوشنبه با اعلام اینکه تروریست‌ها از اپلیکیشن تلگرام برای حمله به روسیه استفاده کرده‌اند به اوج رساندند. اعلام چنین موضوعی پیامی مشخص داشت و آن این‌که مقامات روسیه برای بستن تلگرام به بهانه حفظ امنیت ملی مصمم هستند.

پاول دوروف با تاکید بر این‌که هزاران کانال مرتبط با تروریست‌ها پیش‌تر مسدود شده است، گفته بود که در صورت فیلترشدن تلگرام تروریست‌ها از سرویس پیام‌رسان دیگری استفاده خواهند کرد.

روسیه تنها کشوری نیست که در پی جلب همکاری آن دسته از اپلیکیشن‌های پیام‌رسانی است که پیام‌ها را کدگذاری می‌کنند. استرالیا از شرکت‌های پیام‌رسان‌ اینترنتی تقاضا کرده است که برای تسهیل مبارزه با تروریسم کد پیام‌ها را ضعیف برنامه‌نویسی کنند. بریتانیا نیز از واتس‌اپ خواسته است تا به آژانس‌های امنیتی برای تحقیق در زمینه حمله وست‌مینستر یاری کند و اصل پیام‌های کدنویسی شده را در اختیار مقامات قرار دهد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2017-06-30 16:09

افزودن دیدگاه جدید