کد مطلب: 

177740
دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور:
در حوزه فضای مجازی به ویژه صنعت امنیت باید متکی به توان داخل باشیم
دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: امنیت در فضای مجازی در کشور باید متکی به توان داخل باشد که این در شورای عالی فضای مجازی کشور یک راهبرد اساسی است.
در حوزه فضای مجازی به ویژه صنعت امنیت باید متکی به توان داخل باشیم

به گزارش خبرنگار سیتنا، مهندس محمد حسن انتظاری – دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور در اختتامیه دومین نمایشگاه بومی سایبری در جمع فعالان و متخصصان شرکت های فن آور و دانشگاهی  افزود: ما باید در تمام حوزه فضای مجازی به ویژه صنعت امنیت به توانمندی داخلی اتکا داشته باشیم که برای این مهم تغییر در استراتژی و قوانین دستگاه ها لازم است.

وی با اشاره به این که این تغییر باید تبدیل به یک مطالبه و درخواست ملی از تصمیم گیران و نظام سازان کشور شود، تاکید کرد: امیدواریم نگاه به توان داخل به صورت یک گفتمان ملی درآید که این موضوع بخشی از سیاست های اقتصاد مقاومتی است. نباید بحث های راهبردی با تصمیمات روزانه و مسائل جاری در کشور تغییر کند و باید به صورت ملی به آنها نگاه شود که البته تبدیل این نگاه به یک فرهنگ کلی در کشور به زمان نیاز دارد.

مهندس انتظاری اظهار داشت: کارگروه ارزشیابی محصول و خدمات امنیت بومی حوزه فضای مجازی در مرکز ملی فضای مجازی تشکیل شده است تا این مرکز به عنوان یک نهاد ناظر مستقل شرایط توسعه صنعت بومی امنیت را فراهم کرده و دیده بان ملی مستقلی ایجاد کند تا تعیین شود که چه میزان در حوزه امنیت از توانمندی داخل و چه میزان از خارج در کشور استفاده می شود.

همچنین در ادامه این مراسم مهندس عبدالمجید ریاضی – مشاور رئیس مرکز ملی فضای مجازی درخصوص تشکیل کارگروه ارزشیابی محصول و خدمات امنیت بومی حوزه فضای مجازی گفت: این کارگروه تخصصی تشکیل شده تا بتواند از نظر علمی و بومی بودن محصولات و خدمات فعالیت های داخل را ارزیابی کند و زمینه هایی فراهم می کند که از محصولات استراتژیک داخلی در حوزه امنیت حمایت های راهبردی شود.

وی با تاکید بر این که شورای عالی فضای مجازی بالاترین مرجع قانونی است و تصمیمات آن لازم الاجرا برای تمامی دستگاه ها، نهادها و سازمان ها است، تصریح کرد: اهمیت فضای مجازی براساس تاکید مقام معظم رهبری به گونه ای است که باید در کشور بسط و گسترش یابد و خدمات گسترده در این فضا به آحاد مردم ارایه شود اما هر نوع توسعه ای منوط به تامین امنیت فضای مجازی کشور است.

مهندس ریاضی افزود: به لحاظ علمی و فناوری فضای مجازی به خصوص در بحث امنیت خط مقدم است و اگر  در این حوزه به روز نباشیم و با دنیا حفره امنیتی داشته باشیم مورد سوءاستفاده قرار خواهیم گرفت.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2015-05-31 17:13

افزودن دیدگاه جدید