کد مطلب: 

177374
سفر وزیر ارتباطات به سوئیس جهت شرکت در فروم WSIS-2015
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در راس هیاتی جهت شرکت در فروم WSIS-2015 به سوئیس می رود.
سفر وزیر ارتباطات به سوئیس جهت شرکت در فروم WSIS-2015

به گزارش سیتنا، در فروم WSIS-2015 که با حضور نمایندگان دولت‏ها، وزرا، سفرا، سران رگولاتوری، نمایندگان سازمان‏های منطقه‏ای و بین‏المللی، جوامع مدنی، دانشگاهی و بخش‏های خصوصی از 4 خردادماه در ژنو آغاز می‏ شود, وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در راس هیاتی در نشست بیانیه خط ‏مشی به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت.

بر اساس این گزارش، وزیر ارتباطات در این سفر با تنی چند از مقامات و وزرای همتای خود دیدار و گفت و گو خواهد کرد.

گفتنی است، شعار فروم امسال که با عنوان WSIS+10 برگزار می‏ شود، «نوآوری مشارکتی: توانمندسازی سازمان‏های ICT برای توسعه پایدار» و تاکید آن بر دخالت هرچه بیشتر نوآوران، شرکت‏های نوپا و شرکت‏های کوچک و متوسط فعال در حوزه ذیربط است.

قابل ذکر است؛ در سال 1997 و طی قطعنامه 73 کنفرانس سران مختار، اتحادیه بین‏ المللی ارتباطات مکلف شد برگزاری فراخوان جهانی جامعه اطلاعاتی (WSIS) را در دستورکار کمیته هماهنگی-اداری سازمان ملل قرار دهد. این قطعنامه واکنش مثبت اکثر سازمان‏ها و آژانس‏های مرتبط و اعلام آمادگی آن‏ها را برای برگزاری این فروم به همراه داشت. بنابراین تصمیم گرفته شد این فروم تحت حمایت قاطع دبیرخانه سازمان ملل و با محوریت ITU آماده برگزاری شود. در سال 2001، ITU تصمیم به برگزاری فروم جهانی جامعه اطلاعاتی در دو فاز گرفت. اولین فاز در سال 2003 در ژنو و دومین آن در سال 2005 در تونس برگزار شد.  

این گزارش حاکی است؛ اهداف اصلی این نشست، اتصال (CONNECT) میان روستاها، دانشگاه‏ها، مدارس، مراکز علمی و پژوهشی، کتابخانه‏ ها، مراکز فرهنگی، موزه‏ ها، ادارات پست و بایگانی، مراکز بهداشتی، درمانی و بیمارستان‏ها و ادارات دولتی عنوان شده است.

از دیگر اهداف مهم WSIS می توان به تطبیق کلیه برنامه های درسی مدارس ابتدایی و دوره متوسطه برای در نظر گرفتن چالش های پیش روی جامعه اطلاعاتی با در نظر گرفتن شرایط ملی اشاره کرد.

اطمینان از اینکه کل جمعیت جهان به خدمات رادیو و تلویزیون دسترسی دارند, تشویق توسعه محتوا و قرار دادن شرایط فنی لازم به منظور تسهیل حضور و استفاده از تمام زبانهای دنیا در اینترنت, اطمینان از اینکه بیش از نیمی از جمعیت جهان به ICTs دسترسی دارند نیز از دیگر اهداف WSIS به شمار می روند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2015-05-25 10:47

افزودن دیدگاه جدید