کد مطلب: 

175650
جنجال در صفحه توییتر مجری بی بی سی فارسی (+تصاویر)
پس از اعتراضات گسترده به مجری بی بی سی فارسی و حمایت های خاص دوستان "شرقی" وی از این مجری، ستار سعیدی در واکنشی مجدد، به مخاطبان فارسی زبان خود توهین کرد و نوشت: «جواب ابلهان خاموشیست»
جنجال در صفحه توییتر مجری بی بی سی فارسی (+تصاویر)

به گزارش سرویس وبگردی سیتنا به نقل از جام نیوز، در پی انتشار درخواست جمعی از موسسات مردم نهاد و اقشار مختلف مردم استان قزوین از معاون سیاسی- امنیتی این استان، که خواستار برخورد با برخی آرایشگاه‌های متخلف زنانه در قزوین بودند، "ستار سعیدی" مجری شبکه دولتی انگلیس (بی‌بی‌سی فارسی) در صفحه رسمی خود در توئیتر نوشت: «اپیلاسیون هم به کیس‌های #پناهندگی اضافه شد.»

این متن کوتاه و توهین آمیز از سوی مجری شبکه بی بی سی فارسی باعث شد تا خشم مخاطبان توئیتر را برانگیزد؛ تا آنجا که وی مجبور به حذف این مطلب از صفحه توئیتر خود شد.

توئیت ستار سعیدی/ اپیلاسیون

اما ماجرا به اینجا ختم نشد و پس از اعتراض های گسترده مخاطبان فارسی زبان در اغلب شبکه های اجتماعی، ستار سعیدی طی مطلبی جدید مجبور به عذرخواهی شد.

وی که از هجم گسترده انتقادات در فضای مجازی به تنگ آمده بود، نوشت: «من توئیت اپیلاسیون رو حذف کردم و معذرت میخوام اگه به کسی برخورده. لطفا تمومش کنید. #شرمنده»

توئیت ستار سعیدی/ اپیلاسیون

اما در میان واکنش ها به مطلب توهین آمیز ستار سعیدی، واکنش خبرنگار روزنامه "شرق" قابل تأمل بود. "صدرا محقق" در کامنتی نوشت: «#ستار سعیدی خبرنگار خوب و کار درستیه، توئیت های توهین آمیز که یه عده نژاد پرست دارن علیه‌ش می نویسن فقط لمپن بودن نویسندگان رو نشون میده.»

توئیت ستار سعیدی/ اپیلاسیون

اما پس از اعتراضات گسترده به ستار سعیدی و حمایت های خاص و معنادار دوستان "شرقی" مجری بخش فارسی شبکه انگلیسی "بی‌بی‌سی" وی در واکنشی مجدد، به مخاطبان فارسی زبان خود توهین کرد و نوشت: «جواب ابلهان خاموشیست، من صد برابر چرت و پرت های ابلهان بی جنبه، حمایت و انرژی مثبت دریافت کردم از دوستان فهیم و باشعورم.»

توئیت ستار سعیدی/ اپیلاسیون

ستار سعیدی پس از این توهین، در حرکتی فرار به جلو، با انتشار مطلبی از سایت بی بی سی، سعی کرد تا واکنش طبیعی مخالفان خود را نوعی "نژادپرستی" جلوه دهد؛ در حالی که، آنچه باعث رنجش شده بود، نه نژاد وی، بلکه جسارت وی به ملت ایران بود.

چندی پیش "صادق صبا" مدیر بخش فارسی بی بی سی در پاسخ به این پرسش که «چرا "جرمی کلارکسون" -مجری مشهور بی بی سی که پر بیننده ترین برنامه این شبکه را مجری گری می‌کرد- از این شبکه اخراج شده است؟» گفت: «جرمی کلارکسون با درگیری و ضرب و شتم تهیه کننده برنامه خود، از خط قرمز بی بی سی عبور کرده است!»

باید از مدیر بخش فارسی بی‌بی‌سی پرسید که آیا توهین به مردم ایران خط قرمز این شبکه انگلیسی نیست؟ و چرا صادق صبا نسبت به این موضوع واکنشی نشان نداده است؟

یادآور می شویم که چندی پیش ستار سعیدی در مطلبی اسلام ستیزانه در صفحه فیسبوک خود به دین مبین اسلام توهین کرد. این خبرنگار و مجری که از ابتدائی‌ترین احکام و اصول اسلام بی خبر می باشد، همسو با خط خبری بنگاه خبرپراکنی بی بی سی اظهارات غیرکارشناسانه ای علیه دین اسلام را مطرح کرد.

توهین به اسلام/ فیسبوک ستار سعیدی

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2015-04-28 21:58

افزودن دیدگاه جدید