کد مطلب: 

16749

فیس بوک خر مفت است، بلد نیستید سوار شوید بروید دنبال کارتان!

آیت الله محمدرضا نکونام از استادان حوزه علمیه قم در جمع تعدادی از دانشجویان تهران، گفت: ماهواره یک قدرت است فیس بوک یک قدرت است اینترنت یک قدرت است. خر مفت است، بپرید روی آن و برید. بلد نیستید سوار شوید بروید دنبال کارتان. اما این آقا نمی‌تواند از این سیستم از این اینترنت از این فیسبوک استفاده کند، می‌گوید همه‌اش حرام است.
فیس بوک خر مفت است، بلد نیستید سوار شوید بروید دنبال کارتان!

به گزارش سیتنا، آیت الله محمدرضا نکونام در بخش دیگری از سخنان‌اش گفت: باید بانک اقتصادی داشته باشیم بدانیم کشور چند می‌ارزه چند تا سرمایه دار داریم چندتا فقیر داریم، کد داشته باشد، جی پی اس داشته باشند، بخش دینی چقدر درآمد دارد؟ برای استفاده از موقعیت کشور، باید با سیستم حرکت کنیم. دیگر دنیا یک جامعه بدوی نیست. ما باید قدرت پیدا کنیم قدرت هم علم می‌خواهد و هم معرفت. فرق ما با کفار این است که آنها نمی‌توانند معرفت داشته باشند اما ما می‌توانیم. من بارها در درسها گفته‌ام اگر ما وارث الانبیاء هستیم آیا کسی الان می‌تواند بگوید من امروز رییس جمهور آمریکا را از همینجا به زمین می‌زنم؟! آمریکای فلان فلان شده به قول شماها فیسبوک و اینترنت درست کرده است! چرا فیلتر می‌کنید؟ از همین فرصت استفاده کنید و قدرت خودت را نشان بدهید اما نباید دعوا کنید.

وی ادامه داد: من یک وقت به این آقا که ریس حوزه علمیه بود گفتم بیایید یک سایت بزنید من این سایت را اداره می‌کنم با دنیا دیالوگ می‌کنم اگه من آنها را زدم که شما خوشحال بشوید، اگر آنها من را زدند شما خوشحال بشوید و بگویید مال ما نیست. ما باید در دل دنیا بریم عقب بیاییم می‌بازیم و اگر این کار را بکنیم توانایی مقابله با دنیا را داریم.

آیت الله نکونام گفت: ما با اینکه این همه حلق اینترنت را فشار داده‌ایم و سرعت اینترنتمان در حد گاری است اما بچه‌های مدرسه نرفته ما همه با اینترنت و کامپیوتر کار می‌کنند. بچه‌ای دادگستری را هک کرده و التماسش می‌کنند که آبروی ما را نریز. اینجا کشور ولایت است و تنها فرقه ای که 260 سال معلم معصوم داشته است ما بوده‌ایم.

وی افزود: من می‌گویم ما به جای حلزون شدن سوار این قطار جهانی شویم. من به طلبه‌هایم گفتم بر شما واجب است که فرش زیرپایتان را بفروشید و بروید لپ تاپ یا تبلت بخرید. گفتم اگر نتوانید برای یک میلیارد حرف بزنید مفت نمی‌ارزید.

استاد حوزه علمیه قم گفت: مقابله، قدرت می‌خواهد و قدرت هم علم و معرفت می‌خواهد، تخصص می‌خواهد. متخصص که بودی از همین فضا استفاده می‌کنی. دایم ننشینیم حاشیه برویم، باید بافت کار را دنبال کرد.
انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-09-21 19:50

دیدگاه‌ها

تصویر ناشناس
متاسفانه منش شما ازبیانتان مشخص است.
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر محمد
اخفی شما هنوز اندر خم یک کوچه ای
ارسال شده توسط محمد در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
من از این استاد محترم تشکر میکنم همین قدرت گفتن جملات مهم است چون اقایان طاقت شنیدن نظر مخالف را ندارند ...
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
سلام حرف دل ما را زدی ما قدرت می خواهیم اما راه ها را بسته اند و چوب حرام و حلال را توی سر ما می زنند. راه های ورود به عصر جدید را روی ما بسته اند به جای استفاده از علم و تکنولوژی غرب و استفاده از سایت های علمی همه را فیلتر کرده اند ...
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03
تصویر سوار
سلام به این آقای محترم عرض می کنم که بسیاری خرشناسان خرسواری بلد نیستند چه باید کرد شما که از فضیلت خرشناسی و خرسواری به حمدا. برخوردارید مواظب لگدهای آن باشید! بهتر نبود نسخه ای هم برای لگدهای خرها بفرمائید چون این مهم است و مشکل عمده هم همین است والا خر موجود قرن بیستم خیلی خوب است!!
ارسال شده توسط سوار در 11 دى 48 - 04:03
تصویر جهان
جهانگردی از جهانگردان زبل که می رفت و می نوشت و در محافل داد سخن میداد را پرسیدند خر مفت چیست؟ پاسخ داد: در دوره فناوری اطلاعات که ما از آن سر در می آوریم خر ندیده ایم لاکن خرشناسان زیادند و ما را بهره مند می کنند تا بپریم رویش و برویم دولت الکترنیک را راه بیاندازیم. آنگاه کار جهان اصلاح می شود و رکود هم تمام و عقب افتادگی ها جبران می گردد!!
ارسال شده توسط جهان در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
واقعا...حرف دل مارو زدید.
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03

افزودن دیدگاه جدید