کد مطلب: 

14074

ممنوعیت صدور احکام بازنشستگی پیش از موعد

بر اساس ابلاغیه رئیس جمهور، در سال ۱۳۹۳ ایجاد هرگونه موسسه و شرکت دولتی، توسعه تشکیلات داخلی دستگاه‌های اجرایی و صدور احکام بازنشستگی پیش از موعد ممنوع شد.

به گزارش سیتنا به نقل از افکارنیوز، حسن روحانی رئیس جمهور و رئیس شورای عالی اداری در فروردین ماه جاری مصوبه شورای عالی اداری در خصوص برنامه عملیاتی اصلاح نظام اداری در سال ۱۳۹۳ را برای اجرا به تمامی وزارتخانه ها، موسسات، شرکت ها، نهادهای عمومی غیر دولتی و استانداری ها ابلاغ کرده است.

 

شورای عالی اداری در یکصد و شصت و دومین جلسه مورخ ۱۳۹۲/۱۲/۱۴ در راستای تحقق سیاست های کلی نظام اداری ابلاغی مقام معظم رهبری به پیشنهاد معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور «برنامه عملیاتی اصلاح نظام اداری در سال ۱۳۹۳» منبعث از نقشه راه اصلاح نظام اداری مصوب را به شرح متن و جدول پیوست (ممهور به مهر دبیرخانه شورای عالی اداری)، تصویب نمود.

 

ماده ۱- دستگاه های اجرایی مکلفند؛ نسبت به برنامه ریزی و اجرای برنامه عملیاتی مذکور مطابق برنامه زمان بندی، اقدام نمایند.

ماده ۲- در سال ۱۳۹۳ ایجاد هر گونه موسسه و شرکت دولتی، توسعه تشکیلات داخلی دستگاه های اجرایی و صدور احکام بازنشستگی پیش از موعد ممنوع می باشد. موارد استثناء با رعایت راهبردهای فصل دوم قانون مدیریت خدمات کشوری، به پیشنهاد معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور و تایید رئیس جمهور اتخاذ تصمیم می شود.

ماده ۳- معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور مکلف است؛ ضمن نظارت بر اجرای برنامه عملیاتی و اعمال نتایج پیشرفت در نظام ارزیابی عملکرد دستگاه ها، گزارش عملکرد اجرای برنامه را هر چهار ماه یک بار به رئیس جمهور و شورای عالی اداری و حسب ضرورت در دولت ارایه نماید.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-04-15 11:13

دیدگاه‌ها

تصویر jasem
این جاست که می فهمیم تفاوت یک کشور توسعه یافته با یک کشور مثل خودمان چیست. در اروپا اگر بخواهند تغییری در قوانین بازنشستگی ایجاد کنند پس از طی مراحل تصویب این تصمیم به اطلاع عموم گذاشته می شود که مثلا پنج سال دیگر قرار است فلان قانون بازنشستگی تفییر کند. نه مثل رییس جمهور محترم ما که یک شبه همه را دچار شوک کردند
ارسال شده توسط jasem در 11 دى 48 - 04:03
تصویر ناشناس
آقای روحانی تا قبل از این که همه امیدمان را از دست بدهیم از این تصمیم خود برای ممنوع کردن بازنشستگی پیش از موعد منصرف شوید. نگذارید باور کنیم که هیچ بدی نرفته که بدتر نیاید. ما با هزاران امید به شما رای دادیم. با زندگی اقشار ضعیف جامعه به این سادگی بازی نکنید
ارسال شده توسط ناشناس در 11 دى 48 - 04:03

افزودن دیدگاه جدید