کد مطلب: 

1321

مسافرانی که 1000 دلار دارند، زمان ورود به کشور اظهارنامه ارزی پرکنند

معاون حقوقی گمرک با توجه به تشدید برنامه های تنظیم بازار ارز در کشور گفت: مسافرانی که هنگام ورود به کشور بیش از 1000 دلار همراه خود دارند باید اظهارنامه ارزی تنظیم کنند.

به گزارش سیتنا، ناصرعلی مددی جهرمی گفت: پر کردن اظهار نامه های ارزی به منظور جلوگیری از ایجاد مشکلات احتمالی برای مسافران به هنگام استفاده ارز در بازار و یا خروج مجدد آن از کشور، مشخص شدن منشاء آن و مطلع بودن بانک مرکزی از میزان ارز ورودی به کشور صورت می پذیرد.

وی به نحوه تنظیم اظهارنامه ارزی در مبادی ورودی به کشور اشاره کرد و افزود: هر مسافری که از تمام مرزهای زمینی، هوایی و دریایی وارد کشور می شود فرم اظهارنامه را از بانک ملی مستقر در مبادی دریافت و میزان ارزی را که به همراه دارد اظهار و سپس آن را به تأیید رسانده و ممهور به مهر بانک کند.

معاون گمرک کشور از مسافران خواست اظهارنامه ارزی را تا زمان خروج از کشور همراه خود داشته باشند تا از ایجاد مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، جهرمی تنظیم اظهارنامه ارزی را مربوط به گذشته دانست و گفت: پر کردن اظهارنامه ارزی برای مسافرانی که وارد کشور می شوند از گذشته وجود داشته اما هم اکنون که برنامه های تنظیم بازار ارز در داخل تشدید شده و محدودیت هایی در خرید و فروش ارز در بازار مطرح شده است یادآوری و تذکر در این خصوص لازم است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-01-21 09:45

افزودن دیدگاه جدید