کد مطلب: 

12251

دعوت از شرکت‎های چینی برای پیاده سازی و اجرای شبکه ملی اطلاعات!

دعوت از شرکت‎های چینی برای پیاده سازی و اجرای شبکه ملی اطلاعات!

رئیس سازمان فناوری اطلاعات با استقبال از همکاری شرکت های چینی برای پیاده سازی و اجرای شبکه ملی اطلاعات، تاکید کرد: انتظار می‎رود شرکت های چینی با توسعه همکاری های مشترک و کمک به ارتقاء صنعت فناوری اطلاعات در ایران،‌ حضور خود را تقویت کنند.

 

به گزارش سیتنا، ‌مهندس جهانگرد در دیدار با مسوولان شورای اطلاعات چین، اظهار داشت: ایران،‌ علی رغم وجود برخی محدودیت ها، دستاوردهای بسیاری در حوزه ICT با تلاش متخصصان، دانشگاهیان و بخش خصوصی محقق کرده است.

وی افزود: کشور چین نیز طی چهار دهه گذشته تجربیات خوبی را در توسعه خدمات کاربردی فناوری اطلاعات بدست آورده که امیدواریم از این تجربیات استفاده کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: تجربه های بدست آمده در حوزه های توسعه اینترنت و فناوری اطلاعات و ارتباطات با توجه به پهناوری کشور چین، از جمله موضوعاتی است که می تواند مورد تبادل قرار گیرد.

 

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به مدیریت اینترت در بخش شاهراه اصلی ارتباطات (backbone) آن از سوی دولت گفت: مدیریت اینترنت در ارائه خدمات در بازار توسط شرکت های بخش خصوصی انجام می شود.

 

وی با تاکید بر این موضوع که امروزه اینترنت امکانات بسیار خوبی را برای مردم فراهم کرده که هر کشوری بنا به سیاست های خود از آن بهره مند می شود ادامه داد: بر همین اساس مدیریت بازار اینترنت که بسیار گسترده شده، ‌یکی دیگر از موضوعاتی است که می تواند میان دو کشور تبادل نظر و استفاده از تجربیات،‌ صورت گیرد.

 

وی با بیان این مطلب که در ایران اجرای بسیاری از پروژه ها با همکاری و مشارکت بخش خصوصی پیاده سازی می شود تصریح کرد: بر همین اساس، از همکاری با شرکت های چینی با شرکت های ایرانی در چارچوب سیاست ها و منافع ملی استقبال می کنیم.

 

وی ادامه داد: ایران،‌ موافق ارائه خدمات مختلف از سوی شرکت های اینترنتی چینی با رعایت قوانین و مقررات کشورمان است.

 

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: در صدد هستیم تا با افزایش ظرفیت شبکه دیتا، دسترسی با کیفیت و سرعت بهتر به اینترنت را برای آحاد مردم جامعه فراهم کنیم.

 

وی با بیان این مطلب که از همکاری شرکت های توانمند چینی در خصوص پیاده سازی و اجرای شبکه ملی اطلاعات استقبال می کنیم، افزود: انتظار می‎رود شرکت های چینی با توسعه همکاری های مشترک و کمک به ارتقاء صنعت فناوری اطلاعات در کشور،‌ حضور خود را تقویت کنند.

 

جهانگرد خاطرنشان کرد: معتقدیم که اینترنت در کنار فرصت های بسیار خوبی که دارد، دارای برخی ریسک ها و تهدیدها نیز هست که باید تلاش کنیم تا از فرصت ها، بیشترین بهره را ببریم و کمترین آسیب از تهدید های آن متوجه ما شود.

جهانگرد ادامه داد: همکاری در حوزه های بین المللی نیز از دیگر موضوعاتی است که می تواند میان مسوولان دو کشور مورد تبادل نظر قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: در مذاکرات سال 2000 تا 2005 اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی (WSIS) همکاری خوبی میان دو کشور در تدوین اسناد صورت گرفت که امیدواریم این امر در آینده نیز محقق شود.

این گزارش حاکی است،‌ پنگ بو، قائم مقام دفتر اطلاعات اینترت شورای اطلاعات چین نیز در این دیدار اظهار داشت: در اولین روز از بازدید دو روزه خود از ایران، شاهد تلاش ها و برنامه های گسترده این کشور برای گسترش ارتباطات و فناوری اطلاعات بودم .

وی افزود: در کشور چین از سال 1997 تا کنون سرمایه گذاری بزرگی در این حوزه صورت گرفته و در حال حاضر 16 درصد اقتصاد چین در اختیار این بخش است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر،‌ شرکت های بسیاری در این حوزه فعالیت ها و خدمات خود را به مردم جهان ارائه می کنند که تراکنش مالی برخی از این شرکت ها به سالانه حدود 110 میلیارد دلار می رسد.

پنگ بو تصریح کرد: که مردم اگر نیاز های ارتباطی خود را نتوانند در داخل تامین کنند به دنبال استفاده از خدمات شرکت های خارجی میروند.

وی ادامه داد: یکی از شرکت های ارائه کننده خدمات بازار الکترونیکی در چین پس از وقوع زلزله سیچوان،‌امکان ایجاد صفحه اختصاصی فروش اینترنتی محصولات کشاورزی را برای مردم این منطقه فراهم کرد که طی سه سال، هموطنان ما در سیچوان توانستند سه میلیون دلار از محصولات کشاورزی خود را از این طریق به متقاضیان عرضه کنند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-01-15 18:56

افزودن دیدگاه جدید