کد مطلب: 

1203

دستگیری مردی که در اینترنت با تقلید صدای زنانه از مردان اخاذی می‌کرد

دستگیری مردی که در اینترنت با تقلید صدای زنانه از مردان اخاذی می‌کرد

سرپرست پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان اردبیل از دستگیری مردی که با تقلید صدای زنانه از مردان مجرد خواستگاری و اخاذی می‌کرد، خبرداد.

 

به گزارش سیتنا به نقل از خبرگزاری دانشجویان، سرگرد امینی در تشریح این خبر گفت: در پی ارجاع شکایت متعددی مبنی بر کلاهبرداری اینترنتی، رسیدگی به این پرونده‌ها در دستور کار مأموران قرار گرفت.

 

وی افزود: کارآگاهان براساس اظهارات شاکیان دریافتند که مالباختگان از طریق چت‌کردن با فردی که عنوان می‌کرد قصد ازدواج دارد آشنا شده و این فرد مجرد پس از مدتی از آشنایی با مالباختگان از آنان تقاضای مبالغی کرده و پس از آن متواری می‌شد.

 

امینی با بیان اینکه کارشناسان پلیس فتا بنا بر اظهارات شاکیان و اقدامات تخصصی در این زمینه متوجه شدند که این فرد مرد بوده و با تقلید صدا و با اسامی جعلی در نقش یک دختر، پس از آشنایی در فضای مجازی اقدام به تماس، ترغیب و کلاهبرداری از کاربران می‌کرده است گفت: این فرد در اقدامات تخصصی شناسایی و دستگیر شد و در بازجویی اولیه به جرم خود اعتراف کرد.

 

امینی ضمن هشدار به کاربران به آنان توصیه کرد که در صورتی که در سایت‌های اجتماعی و اتاق‌های گفتگو فعالیت می‌کنید، همیشه دقت داشته باشید.

 

وی افزود: آمارها نشان می‌دهد که افرادی با جعل هویت، شامل نام و جنسیت در این فضا همیشه در کمین بوده و هدف آنان از آشنایی با اشخاص چیزی جز فریب و سوء استفاده نبوده است و براین اساس از کاربران خواست اطلاعات شخصی خود را با دیگران به اشتراک نگذاشته و به آنان اعتماد نکنند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-01-10 12:22

افزودن دیدگاه جدید