کد مطلب: 

12021
چه تعداد ایرانی از اپلیکیشن‌های رایگان ارتباطی استفاده می‎کنند؟
چه تعداد ایرانی از اپلیکیشن‌های رایگان ارتباطی استفاده می‎کنند؟

در حالیکه پیش از این، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفته بود که ۴ میلیون کاربر ایرانی از "وی‌چت" استفاده می‌کنند، برخی رسانه‎ها از استفاده دائمی بیش از یک و نیم میلیون کاربر ایرانی از وایبر و اینستگرام خبر می‌دهند.

 

به گزارش سرویس وبگردی سیتنا، خبرگزاری مهر در گزارشی مدعی شد بیش از یک و نیم میلیون ایرانی، کاربر دائمی اپلیکیشن‌های رایگانی همچون وی‌چت، وایبر و اینستاگرام هستند.

 

پیش‌تر محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفته بود که یک درصد از ۴۰۰ میلیون کاربر اپلیکیشن "وی‌چت" را ایرانیان تشکیل می‌دهند. به این ترتیب به نظر می‌رسد ۴ میلیون ایرانی از وی چت استفاده می‌کنند.

 

گفتنی است؛ خبرگزاری مهر کاربران اپلیکیشن‌های مختلف را از جمع زدن آمار تعداد دانلودهای صورت گرفته از هر اپلیکیشن در دو فروشگاه اینترنتی ایرانی اپ‌های اندرویدی و ios به دست آورده است. دانلود مستقیم از فروشگاه‌های اصلی عرضه کننده اپلیکیشن هایios و اندرویدی در محاسبات در نظر گرفته نشده است.

 

به نوشته این خبرگزاری بالغ بر ۸۰ درصد کاربران ایرانی سیستم عامل‌های اندرویدی از فروشگاهی با عنوان "کافه بازار" برای خرید نرم افزارهای خود کمک می‌گیرند که در این فروشگاه سهم اپلیکیشن‌هایی مانند وی‌چت، وایبر، واتس آپ، تانگو و اینستاگرام بیش از یک میلیون دانلود است.

 

البته به نظر می‌رسد آمارهای ارائه شده توسط فروشگاه "کافه بازار" در مورد اپلیکیشن‌ها نیز چندان دقیق نیست. به عنوان نمونه در توضیحات اپلیکیشنی آمده که بیش از سه میلیون بار دانلود شده است. در همین حال در جایی دیگر، دفعات دانلود این اپلیکیشن بیش از یک میلیون بار اعلام شده است.

 

با این حال به نظر می‌رسد اپلیکیشن‌های لاین (اپلیکیشن ژاپنی پیام‌رسان)، وایبر، واتزاپ، وی‌چت، تانگو، اسکایپ، کیک (kik) و یاهومسنجر از محبوب‌ترین نرم‌افزارهای دانلود شده هستند. اپلیکیشن‌هایی که همگی برای برقراری ارتباط مورد استفاده قرار می‌گیرند، در این میان اینستاگرام نیز در لیست پردانلودترین اپلیکیشن‌ها قرار دارد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-01-06 21:29

افزودن دیدگاه جدید