کدخبر :11991 پرینت
15 دی 1392 - 20:44

مدیرعامل مخابرات کرمانشاه: سازمان جهانی بهداشت مدرکی مبنی بر مضر بودن امواج آنتن‎های موبایل نیافته است

متن خبر

در خصوص مضر بودن امواج تلفن همراه و نیز دکل های BTS تنها سه مرجع وزارت بهداشت، سازمان انرژی اتمی و سازمان تنظیم مقررات می توانند نظر بدهند که بر طبق نظر این سه سازمان تاکنون مضر بودن این امواج رادیویی به اثبات نرسیده است. همچنین سازمان جهانی بهداشت (WHO) نیز اعلام کرده مدرکی که مضر بودن این امواج را اثبات کند یافت نشده است.

 

به گزارش خبرنگار سیتنا، "شهاب لطفعلی" مدیرعامل شرکت مخابرات استان کرمانشاه با اعلام ضریب نفوذ 80 درصدی تلفن همراه در این استان، خاطرنشان کرد: این میزان تنها مربوط به همراه اول است و اگر اپراتورهای دیگر را هم در نظر بگیریم ضریب نفوذ تلفن همراه در این استان بیشتر از 100 درصد خواهد بود.

 

وی با اشاره به پیشرفت خوب این استان در زمینه توسعه ارتباطات تلفن همراه، اشاعه شایعاتی مبنی بر مضر بودن دکل های BTS را موجب کند شدن این روند دانست و اظهار داشت: متاسفانه ترویج این شایعات موجب شده تا در برخی مناطق از نصب این دکل ها جلوگیری شود.

 

وی یادآور شد: از آنجا که امواج تلفن همراه از نوع امواج رادیویی است و قابلیت نفوذ آسان در دیوار و مانع های فیزیکی را ندارد، ساخت ساختمان‎های بلند موجب تضعیف آنتن دهی تلفن همراه در برخی نقاط شده و ما مجبور به نصب BTS های جدید هستیم.

 

لطفعلی خاطرنشان کرد: ممانعت از نصب این دکل ها موجب می شود تا در برخی مناطق آنتن دهی تلفن همراه مناسب نباشد.

 

وی در خصوص مضر بودن امواج تلفن همراه و نیز دکل ها BTS به تحقیقات صورت گرفته در برخی کشورهای اروپایی اشاره کرد و اظهار داشت: طبق این تحقیقات هنوز مضر بودن امواج تلفن همراه و نیز دکل های BTS به اثبات نرسیده است.

 

مدیرعامل شرکت مخابرات استان کرمانشاه اضافه کرد: در خصوص مضر بودن امواج تلفن همراه و نیز دکل های BTS تنها سه مرجع وزارت بهداشت، سازمان انرژی اتمی و سازمان تنظیم مقررات می توانند نظر بدهند که بر طبق نظر این سه سازمان تاکنون مضر بودن این امواج رادیویی به اثبات نرسیده است.

 

لطفعلی خاطرنشان کرد: همچنین سازمان جهانی بهداشت (WHO) نیز اعلام کرده مدرکی که مضر بودن این امواج را اثبات کند یافت نشده است.

 

مدیرعامل شرکت مخابرات استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به وجود 41 هزار و 390 پورت فعال ADSL در این استان، خاطر نشان کرد: نصب 35 هزار پورت جدید نیز در دستور کار مخابرات استان قرار دارد که تا پایان سال به اتمام می رسد، که با نصب این تعداد پورت شاخص ICT استان نیز افزایش پیدا می یابد.

 

وی اظهار داشت: بر طبق استانداردها باید به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت 15 هزار پورت فعال موجود باشد که استان از این نظر وضعیت مطلوبی دارد.

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.