کد مطلب: 

11915

پیش‌بینی‌های امنیتی موبایلی برای سال ۲۰۱۴ میلادی

پیش‌بینی‌های امنیتی موبایلی برای سال ۲۰۱۴ میلادی

مرکز تولید ابزارهای امنیتی McAfee پیش‌بینی کرد در سال ۲۰۱۴ میلادی پلتفورم‌های موبایلی به میزان قابل ملاحظه سراغ نوآوری‌های امنیتی ارائه‌شده می‌روند.

به گزارش سیتنا از فارس و به نقل از سلولار- نیوز، مرکز امنیتی McAfee Labs در "گزارش سالانه پیش‌بینی‌های 2014" وضعیت تهدیدهای امنیتی برای سال 2013 میلادی را بررسی کرد و توضیح داد که در سال 2014 میلادی این روند به چه صورت ادامه پیدا می‌کند.

 

مرکز تولید ابزارهای امنیتی McAfee پیش‌بینی کرده است که در سال 2014 میلادی پلتفورم‌های موبایلی به میزان قابل ملاحظه سراغ نوآوری‌های امنیتی ارایه شده می‌روند.

 

در سال جدید میلادی تعداد بدافزارهای مخصوص دستگاه‌های موبایلی افزایش میابد و این در حالی است که وجوه نقد مجازی از جمله Bitcoin تاثیر زیادی بر افزایش میزان این بدافزارها برجا می‌گذارند.

 

حملات موبایلی که در سال 2014 رخ می‌دهد بر اساس تکنیک‌های پیشرفته و پیچیده صورت می‌گیرد و در برخی موارد می‌تواند ابزارهای امنیتی موجود را نیز کنار بزند تا به هدف خود برسد.

 

پلتفورم‌های اجتماعی نیز در سال میلادی جدید به میزان گسترده‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند و این مسئله باعث می‌شود تا آن‌ها هدف گسترده‌تری برای دستیابی به اطلاعات مالی و اطلاعات شخصی کاربران باشند. در این سال سرمایه‌های هوشمند و اطلاعات محرمانه شرکت‌ها و سازما‌ن‌ها نیز بیش از گذشته مورد حمله قرار می‌گیرد.

 

این مرکز توضیح داد که طی دو فصل گذشته میزان انتشار بدافزارهای مخصوص رایانه‌های شخصی تقریبا رشدی نکرده است. اما در مقابل میزان انتشار بدافزارهای مخصوص سیستم‌عامل اندروید 33 درصد بیشتر شده است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2014-01-01 18:45

افزودن دیدگاه جدید