کد مطلب: 

1168

چگونه از تلفن ثابت پیام کوتاه ارسال کنیم؟

چگونه از تلفن ثابت پیام کوتاه ارسال کنیم؟

با راه‌اندازی سرویس ارسال پیامک در شبکه تلفن ثابت (FIX SMS)، ارسال و دریافت پیام از شبکه تلفن ثابت به ثابت، ثابت به سیار و برعکس امکان‌پذیر است که شرکت مخابرات هم‌اکنون در حال آزمایش برخی از تجهیزات جانبی تولید شده از نظر رعایت استانداردهای جهانی است.

 

به گزارش سیتنا به نقل از خبرگزاری دانشجویان، تجهیزات جانبی پیامک در شبکه تلفن ثابت، گوشی تلفن نیست، بلکه محصولی مانند نمایشگرهای شماره‌دار است که برای ارسال پیام کوتاه از تلفن ثابت مشترکان می‌توانند آن را به گوشی تلفن ثابت خود متصل و از آن استفاده کنند.

 

سرویس ارسال پیامک در شبکه تلفن ثابت از طریق گوشی‌هایی امکان‌پذیر است که استاندارد و دارای قابلیت ارسال یا دریافت پیامک باشند.

 

برای استفاده از این خدمت به ثبت‌نام و پرداخت وجه اولیه نیاز نیست و تمامی مشترکان تلفن ثابت می‌توانند با تهیه گوشی با شرایط ذکر شده، از این سرویس بهره‌مند شوند.

 

تعرفه ارسال پیامک شبکه تلفن ثابت به ثابت (شهری)‌ یک پالس، تلفن ثابت به ثابت (بین شهری)‌ دو پالس، تلفن همراه به ثابت (شهری و بین‌شهری)‌ طبق تعرفه تلفن همراه به زبان فارسی دو پالس و به زبان انگلیسی پنج پالس، تلفن ثابت به همراه (شهری و بین شهری)‌ دو پالس و تلفن ثابت به سایر کشورها (بین‌الملل)‌ پنج پالس است.

 

سرویس پیام کوتاه تلفن ثابت، ارسال پیام‌های کوتاه متنی را در شبکه‌های تلفن ثابت و هم‌چنین امکان تبادل با شبکه موبایل را ممکن می‌سازد، این سرویس باعث می‌شود تا بتوان خدمات متنوع دیگری را نیز از طریق دستگاه‌های تلفن ثابت عرضه کرد.

 

این قابلیت از طریق گوشی‌هایی امکان‌پذیر است که قابلیت ارسال پیامک را دارند. در این روش تمامی مشترکان تلفن ثابت تهران می‌توانند با تهیه این گوشی‌ها از این سرویس بهره‌مند شوند که در این مورد نیاز به ثبت‌نام و پرداخت وجه اولیه نیست.

 

مدیر عامل شرکت مخابرات ایران در این باره ابراز کرد: به دنبال عرضه تجهیزات جانبی این سرویس در بازار هستیم تا مردم راحت‌تر بتوانند از این سرویس بدون نیاز به تغییر در گوشی‌های تلفن ثابت خود استفاده کنند.

 

به گفته صابر فیضی این کالا که به‌عنوان رابط میان تلفن ثابت مشترک با سیستم پیام کوتاه عمل می‌کند، در داخل ایران نیز به راحتی تولید می‌شود و درصورت توزیع این محصول در بازار، امکان ارسال پیام کوتاه از تلفن ثابت به ثابت و موبایل و برعکس فراهم خواهد شد.

 

برای ارسال پیام از شبکه تلفن ثابت، ابتدا باید به منوی دستگاه تلفن خود وارد شده و شماره 9717000 را در قسمت SMS Center در هر دو قسمت Deliver و Submit وارد کنید.

 

پس از آن پیام‌های خود را با انجام مراحل زیر ارسال کنید:

 

1- دکمه نوشتن (Write) را فشار دهید.

 

2- پیام خود را توسط دکمه‌های موجود تایپ کرده و دکمه OK را فشار دهید.

 

3- شماره تلفن مقصد (گیرنده) را وارد کرده و دکمه OK را فشار دهید.

 

پیام شما ارسال خواهد شد و پیغام موفق (Successful) برروی گوشی شما نمایش داده می‌شود؛ درصورت دریافت پیام توسط گیرنده،‌ گوشی شما با پخش آلارم و اعلام برروی صفحه نمایش، تحویل موفق پیام (delivery) را به شما اعلام می‌کند.

 

درصورت دریافت پیام توسط گوشی شما،‌ دکمه "خواندن" پیام (read)‌ را فشار دهید و بدین ترتیب آخرین پیام دریافتی شما برروی گوشی نمایش داده می‌شود.

 

به گزارش سیتنا، مدیر عامل مخابرات استان تهران هم در این باره گفت: سرویس‌های عمومی مثل تعرفه پالس تلفن ثابت یا همراه مشمول کنترل شدید دستگاه‌های نظارتی هستند.

 

محمد روح‌اللهی با بیان اینکه ارسال پیامک از تلفن ثابت برقرار شده است اظهار کرد: با یک شرکت هم در تهران در این زمینه قرار‌داد بسته‌ایم که بازاریابی‌ و گسترش سرویس را انجام می‌دهد.

 

وی افزود: سرویس ارسال پیامک از تلفن ثابت به ترمینال نیاز دارد که از شما سفارش گرفته و از گیت ثابت به ثابت و یا به سمت گیت‌های موبایل ارسال می‌کند؛ ما در حال حاضر با همراه اول قرار‌داد داریم و بین همراه اول و ثابت امکان مبادله پیامک وجود دارد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2012-01-07 16:39

افزودن دیدگاه جدید