کدخبر :1159 پرینت
16 دی 1390 - 16:19

دولت باید اینترنت را به‌صورت رایگان در اختیار ارایه‌دهندگان اینترنت قرار دهد

متن خبر

یک مدیر شرکت اینترنتی معتقد است که دولت باید اینترنت را به‌صورت رایگان در اختیار شرکت‌های اینترنتی و ارایه‌کنندگان قرار دهد تا شرکت‌ها بر اساس سیستم توزیع از مردم پول دریافت کنند.

 

به گزارش سیتنا، "باقر افخمی" در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر اینکه امروزه اینترنت به‌عنوان ابزاری مهم و تاثیرگذار محسوب می‌شود، اظهار کرد: دولت می‌تواند با رایگان کردن ارایه اینترنت به شرکت‌های اینترنتی نقش تولی‌گری را در پایین آوردن قیمت داشته باشد زیرا قیمت اینترنت برای دولت رقمی محسوب نمی‌شود و می‌تواند آن را رایگان در اختیار شرکت‌ها قرار دهد.

 

این مدیر شرکت اینترنتی تاکید کرد: دولت باید بندویت یا همان پهنای باند را به‌صورت رایگان در اختیار شرکت‌های اینترنتی قرار دهد تا شرکت‌های ارائه‌کننده طی فرآیند فروش این کالا به مردم و رساندن اینترنت به N یوزر درآمد کسب کنند.

 

وی افزود: با توجه به اینکه تنها بستر ارتباطی پهنای باند از طرف شرکت مخابرات ارائه می‌شود، شرکت‌های خصوصی در این حوزه با کاهش عملکرد و کارایی مواجه شده‌اند، به همین خاطر افراد متخصص در این شرکت‌ها هم با مشکلات مختلفی در زمینه کاری خود مواجهند.

 

این مدیر شرکت اینترنتی تصریح کرد: شرکت‌های خدمات اینترنتی با ارائه اینترنت پرسرعت، به مبحث پشتیبانی توجه فراوانی دارند و در این حوزه به کاربران خود خدمات قابل قبولی می‌دهند.

 

به گفته او بخشی از هزینه‌هایی که شرکت‌های خدمات اینترنتی از ارائه اینترنت پرسرعت ADSL از کاربران دریافت می‌کنند، برای خدمات پشتیبانی است که توسط شرکت‌های خدمات اینترنتی ارائه می‌شود.

 

افخمی در پایان گفت: یکی از شاخص‌های رشد و توسعه‌یافتگی هر کشوری، میزان دسترسی کاربران به اینترنت است و اگر مردم به اینترنت به‌عنوان کالای لوکس نگاه کنند، طبیعی است بسیاری از کارها با مشکل مواجه شده و معضلاتی به وجود می‌آید.

انتهای پیام

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

افزودن دیدگاه جدید

کپچا
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.