کد مطلب: 

11562

سیم‌کارت در بسیاری از کشور‌ها رایگان عرضه می‎شود

سیم‌کارت در بسیاری از کشور‌ها رایگان عرضه می‎شود

پیش‌بینی می‌شود با رشد آهسته و متوسط درآمد اپراتورهای تلفن همراه، میزان فروش ابزارهای موبایل تا پنج سال آینده، کاهش یافته و الگو های تقاضا در بازار تغییر کند.

 

به گزارش سیتنا، برای اولین‌بار در تاریخ صنعت تلفن همراه، شیب نزولی در درآمد جهانی این سرویس تا سال 2018 دیده می‌شود، اما از هم‌اکنون پیش‌بینی می‌شود این درآمد در سال 2017 با کاهش یک درصدی از مبلغ کل 7.8 میلیاردی مواجه شود.

 

روند توسعه این بازار به گونه‌ای است که به نظر می‌رسد فروش سیم‌کارت مانند بسیاری از کشور‌ها رایگان شود و تنها فروش خدمات، منبع اصلی درآمد اپراتور‌ها باشد که در این صورت، مولفه‌هایی مانند کیفیت خدمات، خدمات ارزش افزوده و مشتری‌محور شدن سیاست‌های تجاری اپراتورها به مهم‌ترین عناصر در تعیین سرنوشت سرمایه‌گذاری‌ها در بازار تلفن همراه مبدل می‌شوند.

 

سارا کافمن - تحلیلگر - معتقد است اپراتورها در بازار‌های توسعه یافته بیشتر تحت فشار قرار می‌گیرند. آمارها نشان می‌دهد که نرخ رشد سالانه درآمد ارتباطات مخابراتی در اروپای غربی در حال کاهش است.

 

به گفته‌ی او، درآمد بازارهای توسعه یافته نیز در سال 2018 کاهش می‌یابد و بسیاری از کاهش درآمد‌ها به ‌طور متوسط ادامه خواهد داشت. در این بین، کشور‌های حوزه خاورمیانه بیشترین کاهش را به دنبال خواهند داشت و درآمد‌ها به ازای هر کاربر 2.5 درصد سقوط خواهد کرد.

 

به گزارش ایسنا و بر اساس اطلاعات نشریه ارتباطات، پیش‌بینی شده است که ارزش بازار جهانی خدمات و نرم‌افزار‌های رمز‌گذاری موبایلی نیز تا پایان سال جاری میلادی به 230 میلیون دلار برسد.

 

این بازار فرصت‌های فراوانی را برای شرکت‌های فعال در حوزه ابزار‌های امنیتی موبایلی به وجود می‌آورد و این در حالی است که مراکز توسعه‌دهنده‌ی نرم‌افزاری هنوز منتظرند پیش از افزایش سرمایه‌گذاری‌ها، ارزش این بازار، بالاتر رود.

 

اگر اپراتور‌های تلفن همراه، خواهان ارتقای موقعیت خود در بازار‌های بورس باشند، باید در تعریف شاخص‌های خود نیز تجدید‌نظر کنند. اپراتورها بهتر است به تدوین شاخص‌هایی بپردازند که هم تعداد خطوط ارتباطی و هم تعداد کاربران را در بر می‌گیرند یا این‌که در نهایت، میانگین خطوط ارتباطی به ازای هر کاربر را تقویت کنند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-12-17 20:42

افزودن دیدگاه جدید