کد مطلب: 

11316

موبایل خاموش آسان‌ترین وسیله جاسوسی است

مسئولان عالی رتبه‌ی وزارت اطلاعات و متخصص در حوزه‌ی تهدیدات امنیتی در جلسه کمیسیون امنیت تاکید کردند که حتی تلفن‌های همراه در حالت خاموش نیز آسان‌ترین وسیله برای کسب اطلاعات و اخبار توسط سازمانهای جاسوسی است.

 

به گزارش سیتنا به نقل از ایسنا، سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس جزئیات جلسه بعد از ظهر امروز کمیسیون با حضور مسئولان عالی رتبه‌ی وزارت اطلاعات را تشریح کرد.

 

در جلسه‌ی کمیسیون مسئولان عالی رتبه‌ی وزارت اطلاعات و متخصص در حوزه‌ی تهدیدات امنیتی، تلفن‌های همراه، لب‌تاپ، کامپیوتر وسایر وسایل و ابزار الکترونیکی حضور داشتند.

 

طبق توضیحات مطرح شده یکی از کانال‌های مهم تهدیدات امنیتی که امروزه از طریق سازمانهای جاسوسی قدرت‌های سلطه‌گر و عمال آنها از جمله منافقین دنبال می‌شود، شنود و تخلیه اطلاعات، انتقال اطلاعات و حتی عملیات هک کردن سیستم‌های الکترونیکی است.

 

سوژه‌ی این گونه سیستم‌ها و سازمانهای جاسوسی شخصیت‌های مهم و موثر و جایگاهایی سیاسی از جمله نمایندگان مجلس به ویژه اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی هستند بنابراین باید نهایت دقت و توجه صورت گیرد تا به هیچ وجه سازمانهای جاسوسی نتواند اطلاعاتی کسب کند.

 

تلفن‌های همراه حتی در حالت خاموشی آسان‌ترین وسیله‌ی برای کسب اطلاعات و اخبار است و متاسفانه گاهی اخبار و اسناد طبقه بندی شده از این طریق به دست سیستم جاسوسی می‌افتد.

 

همچنین در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نشست مشترک دو کمیته، سیاست خارجی و امنیت جهت بررسی موضوع کردستان سوریه برگزار شد و کمیته بسیج نیز جلسه‌ای را برای بررسی طرح بسیج رسانه تشکیل داد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-12-08 19:23

افزودن دیدگاه جدید