کد مطلب: 

10646

وزیر ارتباطات: پرونده بازگشت شرکت مخابرات به این وزارتخانه باز است/ باید مدیریت داکت‎های زیر پیاده روها در اختیار حاکمیت باشد

وزیر ارتباطات: پرونده بازگشت شرکت مخابرات به این وزارتخانه باز است/ باید مدیریت داکت‎های زیر پیاده روها در اختیار حاکمیت باشد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: ما به دنبال این نیستیم که مخابرات به وزارت ارتباطات برگردد بلکه به دنبال این هستیم که شرکت مخابرات بر روی صندلی اپراتوری بنشیند و مانند بخش خصوصی به آنچه که در سیاست‎های دولت و رگولاتوری است و در پروانه اش قید شده عمل کند.

 

به گزارش پایگاه خبری سیتنا، دکتر محمود واعظی با اشاره به بی‎ نام و نشان بودن برخی سیم کارت‎ها، بر غیر قانونی بودن این کار تاکید کرد و افزود: به اپراتورهایی که سیم کارت بدون شناسنامه عرضه می کنند اخطار دادیم و اگر ظرف یک مدت شناسنامه دار نکنند قطعا با آنها برخورد می کنیم.

 

وی ادامه داد: از یک ماه پیش به طور جدی این موضوع را پی گیری کردیم به اپراتورهایی که سیم کارت بدون شناسنامه عرضه می کنند اخطار دادیم و ظرف یک مدت شناسنامه دار نکنند حتما با آنها برخورد می کنیم.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه درباره احتمال بازگشت شرکت مخابرات به این وزارتخانه، گفت: ایراداتی به واگذاری وجود دارد که دستگاه‎های نظارتی آن را مطرح کردند و هنوز هم پرونده اش باز است.

 

واعظی افزود: اعتقاد ما بر این است که وزارت ارتباطات  نباید تصدی گری کند و ما به دنبال این نیستیم که مخابرات به وزارت ارتباطات برگردد بلکه به دنبال این هستیم که شرکت مخابرات بر روی صندلی اپراتوری بنشیند و مانند بخش خصوصی به آنچه که در سیاست‎های دولت و رگولاتوری است و در پروانه اش قید شده عمل کند؛ که اگر این کار را بکنند بزرگترین حامی شرکت مخابرات ما هستیم و نمی خواهیم برگردد.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که در گفت‎وگو با خانه ملت سخن می‎گفت، افزود: تنها بخشی که باید مدیریتش دست حاکمیت باشد داکت‎هایی است که زیر پیاده رو ها است تا همه شرکتهای خصوصی بتوانند از آن استفاده کنند و در انحصار شرکت مخابرات نباشد.

 

واعظی درباره سرنوشت ماهواره ثریا، گفت: متاسفانه در گذشته بی توجهی شده و مدارهای ما از دستمان رفته که در تلاشیم اینها را احیا کنیم.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین درباره بازگشت سازمان فضایی به این وزارتخانه،‌ گفت: درباره سازمان فضایی رییس جمهور تصمیم می گیرد و ما معتقدیم همان بخشی که از وزارت ارتباطات جدا شده است برگردد.

پایان پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-11-10 20:12

افزودن دیدگاه جدید