کد مطلب: 

1058

گشایش LC از بانک ملت برای خرید 100 میلیون یورو تجهیزات NGN

گشایش LC از بانک ملت برای خرید 100 میلیون یورو تجهیزات NGN

نائب رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران از سرمایه گذاری اولیه 100 میلیون یورویی برای پیاده سازی نسل جدید شبکه های مخابراتی (NGN) در کشور خبر داد و گفت: این پروژه در فاز نخست در 12 استان اجرا می‌شود.

 

به گزارش سیتنا، سیدمصطفی سیدهاشمی در گفتگو با مهر با اشاره به تغییر تکنولوژی شبکه های مخابراتی بر پایه NGN و سرمایه گذاری انجام گرفته از سوی مخابرات در این زمینه، اظهار داشت: شرکت مخابرات ایران هم اکنون و در راستای تغییر تکنولوژی شبکه از حالت دیجیتالی به سمت NGN در حرکت است که این تغییر تکنولوژی زیربنایی مهم می تواند تغییرات بسیار مهمی در ارائه خدمات به کاربران مخابراتی به همراه داشته باشد.

 

وی با اشاره به 50 میلیون کاربر مخابرات که قرار است به تدریج از شبکه های نسل آینده مخابراتی بهره ببرند در مورد تسهیلاتی که با پیاده سازی این تکنولوژی در شبکه های مخابرات ایجاد می شود، گفـت: امکانات وسیعی از نظر پهنای باند و دسترسی به دیتا و دایری پورتهای اینترنت با سرعت مطلوب از طریق شبکه های NGN در اختیار مشترکان قرار می گیرد.

 

نائب رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه امسال حداقل 100 میلیون یورو برای عملیاتی شدن NGN در مخابرات سرمایه گذاری شده است، افزود: تجهیزات مورد نیاز شبکه NGN خریداری شده و حجم پروژه و استانهایی که قرار است وارد فاز اجرایی شوند نیز مشخص شده است که امید می رود تا پایان امسال بتوانیم این پروژه را عملیاتی کنیم.

 

وی از گشایش LC از بانک ملت برای خرید تجهیزات NGN خبرداد و گفت: با پیاده سازی این طرح شاهد تحولات مهم فنی در شبکه مخابرات کشور خواهیم بود.

 

سیدهاشمی اظهار داشت: با ورود تجهیزات به کشور، نصب و راه اندازی این پروژه در 12 استان آغاز می‌شود که قسمت اعظم خریدهای انجام شده برای این پروژه تجهیزات خارجی بوده اما از توان داخلی نیز به تناسب کمک گرفته شده است.

 

پیاده سازی شبکه های نسل آینده مخابراتی (Next Generation Network ) در کشور قرار بود در سال 89 انجام شود و به شکل آزمایشی شهرهای کیش، شیراز، تبریز و قزوین برای اجرای آن درنظر گرفته شده بود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2011-12-26 15:57

افزودن دیدگاه جدید