کد مطلب: 

10414

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران: بودجه پیش بینی شده سال 92 نیازمند اصلاح نیست

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران: بودجه پیش بینی شده سال 92 نیازمند اصلاح نیست

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در پاسخ به نامه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد: پروانه فعالیت شرکت مخابرات ایران اگر چه از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی صادر شده اما به استناد بند 5 ماده 58 اصل 44 قانون اساسی، مرجع تصویب دستور العمل تنظیم قیمت، شورای رقابت است.

به گزارش سیتنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، مظفر پوررنجبر در پاسخ به نامه‎ای که ادعا می‎شود سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به سازمان بورس و اوراق بهادار ارسال کرده؛ اعلام کرد: شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی در تاریخ 91.04.07 در دفتر ریاست جمهوری (با حضور ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار ) تشکیل جلسه داده و نسبت به تصویب منع مداخله سایر نهادهای مرتبط با قیمت کالا و خدمات در امر تصمیم گیری شورای رقابت به اعتبار بند 5 ماده 58 اصل 44 ، اقدام و صرفا شورای یاد شده را مرجع نهایی قیمت گذاری اعلام کرده است. این مصوبه در تاریخ 91.04.24 توسط وزیر امور اقتصادی و دارایی ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: همچنین مرکز ملی رقابت از باب شفاف سازی مجدد در حوزه مسوولیت شورای رقابت، با ریاست جمهوری مکاتبه کرده و دستور وی مبنی بر اینکه دستور العمل قیمت گذاری بر عهده شورای رقابت بوده و دخالت در امور مرکز ملی و شورای رقابت ، خلاف قانون خواهد بود را ابلاغ نمود و بر این اساس اقدام مخابرات در اجرای تعرفه‌ها صحیح بوده است.

مهندس پور رنجبر همچنین درخواست کرد که اگر سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کماکان نظر به توقف اجرای مصوبه مربوطه در اعمال تعرفه خدمات مورد ارایه به مشترکان را دارد با مراجعه به راهکارهای مقرر در ماده 90 قانون اصل 44 ، برای تامین و واریز مابه التفاوت قیمت از محل اعتبارات و منابع دولت در سال جاری اقدام نماید.

مدیرعامل مخابرات تاکید کرد که از این رو بودجه پیش بینی شده سال 92 نیازمند اصلاح نیست.

 

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-11-02 05:23

افزودن دیدگاه جدید