کد مطلب: 

1030

برگزاری مزایده‌ی اپراتور دوم و سوم پست در راه است

برگزاری مزایده‌ی اپراتور دوم و سوم پست در راه است

مدیرکل دفتر استانداردها و تائید نمونه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی از تدوین و پیشنهاد 27 استاندارد ملی در حوزه پست خبر داد.

 

به گزارش سیتنا از روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، مهندس غلامرضا خاکسار گفت: طبق اساسنامه سازمان و قانون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، تدوین استانداردهای ملی مربوط به حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور و پیشنهاد آن به مراجع ذیربط یکی از وظایف رگولاتوری است که بر اساس آن در پی انعقاد تفاهم‌نامه بین این سازمان با سازمان ملی استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران، استانداردهای حوزه سرویس‌های پستی در کمیته عالی تدوین استانداردها تدوین شده و برای دریافت کد ملی به سازمان ملی استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران ارسال شده است.

 

وی با اشاره به برگزاری مزایده اپراتور دوم و سوم پست در آینده نزدیک، ساماندهی فعالیتهای پستی و ارائه خدمات و فعالیتهای اپراتورها در چارچوب ضوابط و استانداردهای مشخص را از اهداف تدوین استانداردهای حوزه پست عنوان کرد.

 

مهندس خاکسار افزود: با توجه به اینکه براساس حکم وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات ، رگولاتوری نماینده رسمی و منعکس کننده نظرات این وزارتخانه درباره استانداردهای حوزه ICT در سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران است این استانداردها با استفاده از تجربیات جهانی و براساس مقررات و توصیه نامه های اتحادیه جهانی پست (UPU) تدوین شده و پس از بررسی و تبادل نظر در کمیته های تخصصی پست و تصویب در کمیته عالی استاندارد به سازمان ملی استاندارد ارسال شده است.

 

وی اظهار کرد: استانداردهای حوزه پست در زمینه سرویس‌های پستی مشتمل بر عادی، سفارشی، پیشتاز، مالی، لجستیک، پیک پستی و غیره تدوین شده است.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2011-12-23 09:12

افزودن دیدگاه جدید