کد مطلب: 

1023

همزمان با افزایش آلودگی هوا، سایت کنترل کیفیت هوا تعطیل شد!

همزمان با افزایش آلودگی هوا، سایت کنترل کیفیت هوا تعطیل شد!

جام جم آنلاین نوشت: این روزها دیگر سایت شرکت کنترل کیفیت هوای شهرداری تهران منبع قابل اعتمادی برای اطلاع‌رسانی به شهروندان در خصوص وضعیت آلودگی هوا نیست.

 

به گزارش سیتنا، شهروندانی که هر روز برای آگاهی از میزان آلودگی هوای شهرشان به این سایت مراجعه می‌کنند در نهایت ناباوری متوجه می‌شوند که اطلاعات موجود در این سایت مربوط به یک ماه گذشته است و از آن زمان تاکنون اطلاعات و گزارش‌های سایت به‌روز رسانی نشده است.

 

مسوولان روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای شهرداری تهران می‌گویند مشکل به وجود آمده به دلیل اقدامات ساختاری است که طی چند هفته اخیر برای تغییر شکل سایت در حال انجام است و بزودی این نقص برطرف خواهد شد، اما همین موضوع طی روزهای اخیر شهروندانی را که برای کسب اطلاع از وضعیت آلودگی هوا به سایت شرکت کنترل کیفیت هوا مراجعه می‌کنند با مشکل مواجه کرده است.

 

آنها هر چند تاکید می‌کنند که با وجود این مشکل اطلاع‌رسانی به شهروندان درباره وضعیت آلودگی هوا تعطیل نشده و روزانه در چند نوبت اخبار آلودگی هوا از طریق رادیو سلامت و رادیو صدای شهر به گوش شهروندان می‌رسد، اما واقعیت این است که این نوع اطلاع‌رسانی نمی‌تواند به هیچ وجه نقص به وجود آمده در آگاه‌سازی شهروندان آن هم در شرایط حساس و ویژه فعلی آلودگی هوا را جبران کند.

 

هرچند شاید مسوولان شرکت کنترل کیفیت هوای شهرداری تهران ادعا کنند که تعداد محدودی از شهروندان برای اطلاع‌رسانی از وضعیت آلودگی هوا به سایت این شرکت مراجعه می‌کنند و مشکل به وجود آمده شاید چندان محسوس نباشد، اما به هر حال باید این حق به شهروندان داده شود که هرکس با توجه به ابزار و امکاناتی که در اختیار دارد شیوه دریافت اطلاعات مورد نیاز را خود انتخاب کند.

 

به روز نشدن یکماهه اطلاعات و گزارش‌های وضعیت آلودگی هوا آن هم در شرکت کنترل کیفیت هوای شهرداری و در شرایط فعلی که همواره از منابع رسمی و مورد استناد شهروندان برای کسب اطلاع از وضعیت آلودگی محسوب می‌شود نقصی است که مسوولان این شرکت باید هرچه سریع‌تر نسبت به رفع آن اقدام کنند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2011-12-22 11:32

افزودن دیدگاه جدید