کد مطلب: 

10166

ایجاد سایت جعلی برای برداشت از حساب مردم

ایجاد سایت جعلی برای برداشت از حساب مردم

رییس پلیس فتای خراسان‌رضوی از دستگیری فردی که با ایجاد سایت جعلی اقدام به کلاهبرداری میلیونی از حساب افراد می‌کرد، خبر داد.

به گزارش سیتنا، سرهنگ محسن عرفانی در این باره گفت: کلاهبرداری که با ایجاد سایت جعلی اقدام به خالی‌کردن حساب شهروندان می‌کرد، با تلاش پلیس فتا شناسایی و دستگیر شد.

 

وی بیان‌کرد: در پی شکایت شخصی مبنی بر برداشت غیرمجاز از حسابش، پرونده‌ای در دادسرای ویژه جرایم رایانه‌ای تشکیل و برای ادامه تحقیقات به پلیس فتا ارجاع و با توجه به حساسیت موضوع بلافاصله در دستور کار قرار گرفت.

 

عرفانی خاطرنشان کرد: مالباخته در اظهارات اولیه خود بیان کرد مدتی پیش برای پرداخت قبض تلفن وارد یک سایت شدم که پرداخت بصورت ناموفق پایان یافت و پس از این ماجرا بود که فهمیدم مبلغ 10 میلیون ریال از حسابم بصورت غیرمجاز برداشت شده است.

 

وی گفت: با انجام اقدامات پلیسی هویت شخص ایجاد کننده این صفحه جعلی شناسایی و با کسب دستور قضایی این متهم 29 ساله دستگیر و به مقر پلیس منتقل شد.

 

عرفانی تصریح‌کرد: متهم در بازجویی‌های به عمل آمده با مشاهده ادله پلیسی به چهار فقره سرقت اینترنتی و برداشت مبلغ 15 میلیون ریال از طریق ایجاد سایت جعلی اعتراف کرد.

 

وی با اشاره به سهولت بانکداری اینترنتی، افزایش آگاهی شهروندان را راهی در مقابله با مخاطرات این فضا دانست.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2013-10-22 14:23

افزودن دیدگاه جدید