کد مطلب: 

284958

شاکری، نماینده مجلس: وزارتخانه‌های راه و صمت مانع درج آگهی‌های کاذب مسکن در سکوهای اینترنتی شوند

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: وزارت صمت از طریق اصناف و اتحادیه‌های مربوطه و وزارت راه به عنوان متولی سامانه ملی املاک و اسکان تدبیری برای موضوع نشر آگهی های کاذب در سکوهای برخط اینترنتی حوزه مسکن اتخاذ کنند و مانع این امر شوند.
شاکری، نماینده مجلس: وزارتخانه‌های راه و صمت مانع درج آگهی‌های کاذب مسکن در سکوهای اینترنتی شوند

به گزارش سیتنا، اقبال شاکری در گفت‌وگو با خانه ملت؛ در خصوص ضرورت ساماندهی سکوهای خرید و فروش اینترنتی مسکن، گفت: برای جلوگیری از قیمت سازی‌های کاذب در بازار مسکن ابتدا باید با مافیای این حوزه به ویژه محتکران حقیقی و حقوقی واحدهای مسکونی که بیشترین سود را از افزایش قیمت‌ها کسب می‌کنند، قاطعانه برخورد شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس ادامه داد: همانگونه که وزارت راه و شهرسازی برای ساماندهی دفاتر مشاور املاک با همکاری اتحادیه مشاوران املاک  نسبت به شناسایی و پلمپ تعدادی از دفاتر متخلف اقدام کرد و آثار مثبت محلی آن قابل رویت بود، هم اکنون نیز باید اقدام جدی برای جلوگیری از نشر آگهی‌ های کاذب خرید، فروش و اجاره مسکن صورت گرفته و با نظارتی دقیق تنها آگهی‌های واقعی و صحیح در سکوهای خرید و فروش اینترنتی درج شود؛ برای این امر بهتر است سکوها به سامانه‌های مکان محور کشوری مانند سامانه ملی املاک و اسکان متصل شوند.

شاکری گفت: وزارت صمت از طریق اصناف و اتحادیه های مربوطه و وزارت راه و شهرسازی که سامانه ملی املاک و اسکان را در اختیار دارد، باید تدبیری برای موضوع نشر اگهی های کاذب در سکوهای برخط اینترنتی حوزه مسکن اتخاذ کرده و مانع این امر شوند. موضوع دیگری که حتما باید مورد توجه قرار بگیرد این است که ملک اگهی شده علاوه بر صحیح بودن موقعیت مکانی، شرایط واقعی به لحاظ وضعیت فروش و اجاره داشته باشد این امر نیز با ثبت دقیق اطلاعات معاملات املاک در سامانه ملی املاک و اسکان قابل تحقق است.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه وزارت راه و شهرسازی نباید تنها به ساخت مسکن جهت ساماندهی بازار ملک اکتفا کند، اظهار کرد: البته که دولت اقداماتی برای شناسایی خانه های خالی و تنظیم گری بازار انجام داده است، بی تردید اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی، مالیات برعایدی سرمایه در کنار ثبت دقیق معاملات در سامانه‌های مربوطه در کنار ساخت مسکن موجب تنظیم گری بازار شده و موجب می‌شود ملک از کالایی سرمایه ای به کالایی مصرفی تبدیل شود. در کنار این موضوع باید برای درج قیمت منصفانه و مناسب منطقه در آگهی ها تدبیری اندیشیده شده و از انتشار قیمت های خارج از عرف جلوگیری شود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2023-09-10 15:33

افزودن دیدگاه جدید