کد مطلب: 

281273

دادستان قزوین، خبر داد: بازداشت ۱۳ اخلال‌گر نظام اقتصادی در حوزه ارز دیجیتال

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قزوین، گفت: پرونده اخلال عمده در نظام اقتصادی و دستگیری 13 متهم در حوزه ارز دیجیتال تشکیل شده است و این شرکت هرمی از طریق عضوگیری اقدام به خروج غیرقانونی ارز از کشور می‌کرده که صرفا از کیف پول الکترونیک یکی از متهمان 6 میلیارد دلار ارز دیجیتال کشف شد.
حسین رجبی

به گزارش سیتنا به نقل از خبرگزاری فارس، حسین رجبی اظهار کرد: حسب تحقیقات و گزارش ضابطین قضایی یک شرکت هرمی مجازی از طریق عضوگیری اقدام به خروج غیرقانونی ارز از کشور نموده که در همین خصوص پرونده‌ای تحت عنوان اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور در یکی از شعب بازپرسی دادسرای قزوین تشکیل و دستورات قضایی برای شناسایی متهمین صادر شد.

وی افزود: این شرکت به صورت هرمی اقدام به عضوگیری نموده و بر اساس اقرار متهمان این شرکت صرفاً در حوزه‌های واهی از جمله «زمین مجازی» فعالیت داشته است.

دادستان قزوین تصریح کرد: بر اساس اطلاعات بدست آمده در این شرکت 90 سرشبکه اصلی و 165 سرشبکه درجه دو و سه در برخی شهرها از جمله قزوین، تهران، اصفهان، شیراز و... فعال بوده و هریک بیش از 2 هزار عضو و زیرمجموعه را جهت فعالیت در این حوزه جذب کرده‌اند.

رجبی اعلام کرد: در حال حاضر 13 متهم اصلی این شرکت در استان قزوین و سایر استان‌ها شناسایی، دستگیر و با صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان شدند، که صرفاً از کیف پول الکترونیک یکی از متهمان مبلغ 6 میلیارد دلار ارز دیجیتال کشف و کلیه اموال آنها نیز توقیف شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی است و از آنجایی که متهمین در استان های مختلف، ابتدا در استان قزوین تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند، این استان صالح به رسیدگی است و تحقیقات در جهت شناسایی ابعاد تخلفات این متهمان و شناسایی سایر متهمان احتمالی ادامه دارد.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 3
2023-06-06 14:18

افزودن دیدگاه جدید