کد مطلب: 

274480
سیاهکلی: باید از حجم‌ فروشی به سمت سرعت‌ فروشی اینترنت حرکت کرد
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت: با تحقق شبکه ملی اطلاعات سرعت اینترنت افزایش چشمگیری پیدا خواهد کرد اما متاسفانه امروز در حوزه اینترنت گرفتار حجم فروشی هستیم در حالی که ما باید آرام آرام از حجم فروشی اینترنت به سرعت فروشی اینترنت حرکت کنیم.
شبکه ملی اطلاعات

به گزارش سیتنا، لطف الله سیاهکلی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره اهداف توسعه شبکه ملی اطلاعات بیان کرد: هر کشوری متناسب با فرهنگ و نیازمندی های بومی خود تلاش می کند که پاسخ نیازهای مردم را در داخل کشور بدهد. این اصل در تمام دنیا از جمله اروپا و آمریکا نیز صدق می کند. شبکه ملی اطلاعات نیز یک گام در راستای پاسخ به نیاز داخلی مردم از درون خود کشور است. نکته حائز اهمیت در تحقق شبکه ملی اطلاعات سرعت اینترنت است.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس در ادامه اظهار کرد: با تحقق شبکه ملی اطلاعات سرعت اینترنت افزایش چشمگیری پیدا خواهد کرد. متاسفانه امروز در حوزه اینترنت گرفتار حجم فروشی هستیم در حالی که ما باید آرام آرام از حجم فروشی اینترنت به سرعت فروشی اینترنت حرکت کنیم.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: جوان امروز دوست دارد با سرعت در فضای مجازی کار کند. اگر ما در داخل کشور زیر ساخت لازم اینترنت را ایجاد نکرده و بخواهیم همه اینترنت را از خارج بخریم همچنان با افت سرعت مواجه خواهیم بود. هرچقدر ما زیرساخت های داخلی اینترنت را توسعه بدهیم، سطح دسترسی و سرعت دسترسی مردم افزایش پیدا خواهد کرد که مطالبه امروز جامعه و جوانان است.

سیاهکلی تاکید کرد: با توجه به پیگیری هایی که مجلس از وزارت ارتباطات داشته است، شخص وزیر مدعی شده اند که شبکه ملی اطلاعات ۵۹ درصد پیشرفت داشته است. هنوز کارهای زیادی در این حوزه باقی مانده است و باید گام های جدی تری برای تحقق شبکه ملی اطلاعات برداشته شود.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 5
2022-11-21 10:08

افزودن دیدگاه جدید