کد مطلب: 

251608

جزئیات انتشار کلیپ وادار کردن کودک به مصرف مشروبات الکلی

رئیس پلیس فتا پایتخت از شناسایی و دستگیری فردی که در یک ویدئوی اینستاگرامی یک کودک سه ساله را وادار به مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات کرده بود خبر داد.
جزئیات انتشار کلیپ وادار کردن کودک به مصرف مشروبات الکلی

به گزارش ایرنا، سرهنگ داود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا پایتخت گفت: با انتشار ویدئویی مبنی بر وادار کردن یک دختر سه ساله به استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکلی توسط فردی در فضای مجازی که باعث جریحه‌دار شدن احساسات عمومی و واکنش کاربران به انتشار کلیپ مذکور شده بود، کارشناسان پلیس فتا تحقیقات تخصصی خود را برای شناسایی و دستگیری متهم آغاز کردند.

وی توضیح داد: در بررسی‌های فنی کارشناسان پلیس فتا، متهم شناسایی و مشخص شد که نامبرده بدون هیچ‌گونه نسبتی با والدین این خردسال از اختلاف بین پدر و مادر این کودک سوءاستفاده کرده و در زمان غفلت والدین با وادار کردن این دختر ۳ ساله به مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات ضمن فیلمبرداری از این کودک، اقدام به انتشار آن در فضای مجازی کرده است. 

رئیس پلیس فتا پایتخت افزود: ضمن هماهنگی با مقام قضایی، فرد مذکور دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد و به بزه ارتکابی خود اعتراف کرد و انگیزه اصلی خود را از این اقدام غیر انسانی، شوخی و سرگرمی در فضای مجازی اعلام کرد و معترف شد که هرگز تصور نمی‌کردم انتشار این کلیپ در فضای مجازی، واکنش منفی کاربران را به همراه داشته باشد.

سرهنگ گودرزی گفت: مجرم پس از دستگیری طی هماهنگی با مراجع قضایی جهت سیر مراحل قانونی به زندان تحویل داده شد و با توجه به عدم نظارت کافی والدین بر فرزندشان و ناتوانی آنها در نگهداری از این خردسال، این کودک نیز حسب دستور مقام قضایی تا اطلاع ثانوی به بهزیستی منتقل شد.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ توصیه کرد: هرگونه کودک‌آزاری و بازیچه قرار دادن کودکان جهت تفریح و خنده پیگرد قانونی دارد و کاربران فضای مجازی باید توجه داشته باشند از ارتکاب به اقدامات مشابه به دلایل مختلف از جمله تفریح و سرگرمی، جمع‌آوری فالور و بازدیدکننده خودداری کرده و بدانند یکی از اولویت‌های پلیس برخورد با این‌گونه ناهنجاری‌ها است و از ابتدای سال تاکنون چندین مورد از متهمان اصلی این موارد دستگیر شده‌اند. 

این مقام مسئول از شهروندان خواست در صورت مشاهده موارد مشکوک، آن را از طریق نشانی www.cyberpolice.ir با پلیس فتا درمیان بگذارند.

انتهای پیام

به این محتوا امتیاز دهید: 

هنوز رأی ندارید
سیتنا 4
2020-11-25 09:30

افزودن دیدگاه جدید